Piłka ręczna. Ruszyła II liga. Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka zdobył wojewódzki Puchar Polski

Anatol Chomicz
Ruszyły już rozgrywki II ligi piłki ręcznej, w której uczestniczą dwie nasze drużyny Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka i SPR Nowe Piekuty. Drużyny te zagrały w środę finałowy mecz Puchar Polski na szczeblu regionu. Wygrał Szczypiorniak.

Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka będzie reprezentował nasz region na szczeblu ogólnopolskim Pucharu Polski. Podopieczni trenera Mateusza Antolaka dość pewnie pokonali SPR Nowe Piekuty 37:28 (19:13) w wojewódzkim finale tych rozgrywek.

Teraz przed drużyną z Dąbrowy Białostockiej opóźniona inauguracja rozgrywek II ligi. Zaplanowany w ubiegły weekend mecz z Piasecznem nie odbył się z powodu wycofania się rywali z rozgrywek. Szczypiorniak zagra w sobotę, 1 października o godz. 15 na wyjeździe z SMS ZPRP II Płock.

Pierwszy drugoligowy mecz w nowym sezonie ma już za sobą drużyna SPR Nowe Piekuty. Na własnym parkiecie pokonała UKPR Agrykola Ochota 30:28 (16:14). Spotkanie było bardzo wyrównane. Dwubramkową przewagę gospodarze wypracowali sobie w końcówce pierwszej połowy. W drugiej części najwięcej prowadzili w 42 minucie, gdy po trafieniu rzutem z własnej bramki Patryka Niesterowicza było 24:20.

W drugim ligowym spotkaniu SPR zagra na wyjeździe w sobotę, 1.10 o godz. 16 z MKS Piotrkowianin

Wyniki 1. kolejki
SPR Nowe Piekuty - UKPR Agrykola Ochota 30:28 (16:14).
SPR: P. Niesterowicz 1 - Nogal 6, Piekutowski 11, Filipiuk 2, Kalinowski 1, Puchalski 4, Bartosiak 4, Stec 1, Brzozowski, Stawierej, Roszkowski, Kostro.
Inne wyniki: UKS Olimpia Biała Podlaska - MKS Padwa Zamość 31:27, Azoty Puławy II - Anilana Łódź 24:25.