Piłka ręczna > MOKS Słoneczny Stok Białystok wygrał z AZS Anilaną Łódź 23:22

(ted)
"Słoneczni" tym razem okazali się lepsi od rywali z Łodzi
"Słoneczni" tym razem okazali się lepsi od rywali z Łodzi Fot. W. Oksztol
Drugoligowi szczypiorniści MOKS Słoneczny Stok Białystok pokonali AZS Anilanę Łódź 23:22. Słoneczni" awansowali o jedną pozycję w tabeli.

- W pierwszej połowie mieliśmy mecz pod kontrolą. Podobnie zresztą pierwszy kwadrans drugiej odsłony - mówi Andrzej Nocny, trener MOKS.

Białostoczanie prowadzili wówczas 20:15. Jednak rywale w kilka minut odrobili straty i nawet wyszli na prowadzenie 22:20. Stało się tak, ponieważ kilku zawodników MOKS, zostało ukaranych dwuminutowymi karami.

Sygnał do odrabiania strat dał bramkarz gospodarzy - Mateusz Malinowski, który w fantastyczny sposób wybronił kilka sytuacji sam na sam i poderwał kolegów do walki. W nerwowej końcówce lepsi okazali się białostoczanie i ostatecznie wygrali 23:22.

Wyniki 18. kolejki
MOKS Słoneczny Stok Białystok - AZS Anilana Łódź 23:22 (13:9).
MOKS: Malinowski (Kiedysz) - Derewońko - 8, Kosiński - 5, Zyskowski - 3, Klepacki - 2, Bobowski - 2, Borsuk - 1, Zinówko - 1, Kobus - 1, Maksim, Bojaryn, Kiczkajło, Gorczak i E. Dziekoński.

Azoty II Puławy - AZS Politechnika Warszawa 27:34, Trójka Ostrołęka - Victoria Tomaszów Mazowiecki 29:23, Wisła II Płock - Włókniarz Konstantynów Łódzki 38:29, Czarni Regimin - AZS UW Warszawa 23:24..
Pauzowały: AZS UMCS Lublin i Wilanowia Warszawa.