Piłka ręczna: MOKS Słoneczny Stok Białystok - Czarni Regimin 34:27 (zdjęcia)

Przemysław Borsuk (w czarnym stroju) rozegrał w sobotę dobry mecz
Przemysław Borsuk (w czarnym stroju) rozegrał w sobotę dobry mecz fot. Anatol Chomicz
To pierwsze zwycięstwo "Słonecznych". Szczypiorniści z MOKS Słoneczny Stok Białystok załatwili sprawę już do przerwy.

Drugoligowi szczypiorniści MOKS Słoneczny Stok Białystok pokonali na własnym parkiecie Czarnych Regimin 34:27. Było to pierwsze zwycięstwo "Słonecznych" w tym sezonie.

- Od samego początku mieliśmy mecz pod kontrolą i nasza przewaga była widoczna niemal w każdym elemencie gry - mówi Adam Rećko, kierownik białostockiej drużyny.

Na ławce trenerskiej zabrakło tym razem Andrzeja Nocnego, który z powodów osobistych nie mógł dojechać na spotkanie. Nieobecność szkoleniowca nie wpłynęła jednak znacząco na poczynania zespołu.

- Praktycznie losy meczu rozstrzygnęły się już do przerwy, bo prowadziliśmy różnicą 12 goli - mówi Rećko. - W drugiej połowie postanowiliśmy dać szansę młodym zawodnikom - dodaje.

Zmiany w składzie obniżyły nieco jakość gry "Słonecznych", ale nie na tyle, by rywale mogli znacząco zmniejszyć dystans. Przewaga wciąż wynosiła blisko dziesięć goli i dopiero w końcówce meczu zawodnicy z Regimina zdołali przełamać tę barierę.

- To był właściwy moment, żeby ogrywać naszą młodzież. Znakomicie spisał się Krzysiek Kiczkajło, który zdobył siedem bramek - tłumaczy Rećko. - Dobry występ zaliczyli też rutyniarze -Przemek Borsuk i Modest Dziekoński - kończy.

Wyniki 3. kolejki:

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Czarni Regimin 34:27 (20:8).

MOKS: M. Dziekoński (Malinowski) - Kiczkajło - 7, Borsuk - 7, Kosiński - 5, Chyliński - 3, Klepacki - 3, Zyskowski - 3, Tekień - 2, E. Dziekoński - 2, Kobus - 1, Maksim - 1, Bojaryn, Bobowski.

AZS UMCS Lublin - Trójka Ostrołęka 32:21, Politechnika Warszawska - Delta Radom 40:18, Pabiks Pabianice - AZS Anilana Łódź 17:31, Azoty II Puławy - Włókniarz Konstantynów Łódzki 27:30.