Piłka ręczna: AZS UMCS Lublin - MOKS Słoneczny Stok Białystok 30:33

(niebieskie stroje) okazali się lepszą drużyną niż akademicy z Lublina
(niebieskie stroje) okazali się lepszą drużyną niż akademicy z Lublina Fot. Anatol Chomicz
Białostoccy szczypiorniści dobrze spisali się w meczu z AZS UMCS Lublin. Wygrali 30:33.

Sukcesem zakończyła się wyprawa szczypiornistów MOKS Słoneczny Stok Białystok do Lublina.

Podopieczni Andrzeja Nocnego pokonali jedną ze słabszych ekip w II lidze - AZS UMCS 33:30.

- Bardzo dobrze zagraliśmy w pierwszej połowie, w której nie do zatrzymania byli Mateusz Chyliński i Karol Kosiński - mówi trener Słonecznych.

Białostoczanie nieźle spisywali się także w defensywie i na przerwę zeszli przy pięciobramkowym prowadzeniu. Przewaga przyjezdnych uśpiła ich nieco w drugiej połowie, którą zdecydowanie lepiej zaczęli gospodarze.

- Rzuciliśmy tylko dwie bramki, a rywale siedem i był remis 20:20 - opowiada Nocny. - Poprosiłem wówczas o przerwę, uspokoiliśmy nieco grę i znowu przejęliśmy inicjatywę - dodaje.

Kluczem do wygranej okazało się indywidualne krycie najlepszego strzelca akademików z Lublina - Tomasza Lewtaka. Zawodnik AZS odcięty od podań nie był wielkim zagrożeniem i w 50. minucie Słoneczni prowadzili już czterema bramkami.

- W końcówce graliśmy już to, co zamierzaliśmy i dowieźliśmy zwycięstwo - kończy Nocny.