Piłka Nożna. Sensacja w Podlaskim Pucharze Polski. Turośnianka wyeliminowała Warmię Grajewo

Turośnianka (ciemne stroje) wyeliminowała  Warmię Grajewo
Turośnianka (ciemne stroje) wyeliminowała Warmię Grajewo Wojciech Wojtkielewicz
Występująca w klasie A Turośnianka Turośń Kościelna pokonała 2:0 czwartoligową Warmię Grajewo w 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego. Awans do ćwierćfinału uzyskały także zespoły z IV ligi: KS Grabówka, Tur Bielsk Podlaski, KS Michałowo, KS Wasilków i Ruch Wysokie Mazowieckie.

Turośnianka, która wcześnie wyrzuciła poza pucharową burtę m. in. dwie ekipy z okręgówki (Rudnię Zabłudów i Puszczę Hajnówka) tym razem postarała się o niespodziankę wielkiego kalibru. W 52. minucie prowadzenie gospodarzom dał Maciej Kondracki, który odebrał przy linii bocznej piłkę golkiperowi Warmii i z ostrego kąta skierował ją do pustej bramki. Wynik ustalił w końcówce Łukasz Bagrowski, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem.

- Brawa dla Turośnianki za to, że ambicją i walką pokonała czwartoligowca i awansowała dalej - mówi działacz Warmii Janusz Szumowski. - Nas boli to, że trzeci kolejny mecz w tej rundzie jest w naszym wydaniu bardzo słaby. Nie ma co ukrywać, że mamy kryzys, który tkwi głównie w głowach zawodników i musimy zrobić wszystko, by go zażegnać - dodaje.

Podlaski Puchar Polski. W hicie gol prawie z połowy boiska

W hicie 1/8 finału Podlaskiego Pucharu Polski czwartoligowy Ruch Wysokie Mazowieckie pokonał 2:1 grającą o szczebel wyżej Olimpię Zambrów. Ozdobą spotkania było decydujące trafienie, które uderzeniem prawie z połowy boiska zaliczył w doliczonym czasie gry Michał Steć z Ruchu.

Nie bez trudu awansował Tur Bielsk Podlaski, wygrywając w Białymstoku z Piastem 2:1. O wygranej przesądziła bramka Patryka Niemczynowicza z 90. minuty, który zresztą wcześniej wyprowadził bielszczan na prowadzenie (70 min.) W międzyczasie (85. min.) bramkę dla zespołu z Keeza Klasy Okręgowej zdobył Karol Kamieński.

Bez większych problemów w ćwierćfinale znalazły się KS Wasilków, KS Michałowo i KS Grabówka. Na uwagę zasługuje wyczyn Piotra Bondziula z Wasilkowa, który w wygranym na wyjeździe 6:2 meczu ze Spartą 1951 Szepietowo, zdobył dla triumfatorów aż cztery bramki.

W 1/4 finału (19 kwietnia) Turośnianka zmierzy się z Grabówką, a Tur z Ruchem. Pozostałe pary zostaną skompletowane po rozegraniu spotkań Warmia II Grajewo - ŁKS 1926 Łomża i KS Śniadowo - Jagiellonia II Białystok.

WYNIKI 1/8 FINAŁU PODLASKIEGO PP

• Turośnianka Turośń Kościelna - Warmia Grajewo 2:0, Ruch Wysokie Mazowieckie - Olimpia Zambrów 2:1, Sparta 1951 Szepietowo - KS Wasilków 2:6, Piast Białystok - Tur Bielsk Podlaski 1:2, Sparta Augustów - KS Michałowo 0:4, Cresovia Siemiatycze - KS Grabówka 1:4.
  • 5 kwietnia: Warmia II Grajewo - ŁKS 1926 Łomża (godz. 16.15).
  • 12 kwietnia: KS Śniadowo - Jagiellonia II Białystok (16.30).