Piłka nożna. Przemysław Frankowski strzelił gola, a Lens pokonało giganta z Paryża

Przemysław Frankowski wypłynął na szerokie, piłkarskie wody w Jagiellonii, barw której bronił w latach 2014-18. Teraz znakomicie radzi sobie we Francji. Wojciech Wojtkielewicz
Pierwszej porażki we francuskiej Ligue 1 doznał zespół Paris Saint Germain. W meczu na szczycie ekipa ze stolicy uległa na wyjeździe 1:3 Lens. Wkład w triumf gospodarzy miał były zawodnik Jagiellonii Białystok Przemysław Frankowski, który strzelił gola.

27-letni pomocnik reprezentacji Polski, który rozegrał w barwach zwycięzców cały mecz, otworzył wynik, z bliska posyłając piłkę do siatki już w 5. minucie ligowego hitu. Było to pierwsze trafienie Frankowskiego w tym sezonie francuskiej ekstraklasy.

Lens - PSG 3:1. Zabrakło gwiazd

Goście z Paryża szybko wyrównali, ale ku radości 38 tysięcy kibiców piłkarze Lens jeszcze przed przerwą wrócili na prowadzenie, a po zmianie stron przypieczętowali zwycięstwo.

Pewnym usprawiedliwieniem dla paryżan, jest to, że w ich składzie zabrakło odpoczywającego jeszcze po mundialu Leo Messiego i zawieszonego za czerwoną kartkę Neymara. W tabeli PSG ma 44 punkty i przewagę czterech oczek nad Lens.