Piłka nożna: Łukasz Sekulski i Fedor Cernych znów bez goli. Wielki pech Chabarowska

Łukasz Sekulski wciąż czeka na premierowego gola w lidze rosyjskiej
Łukasz Sekulski wciąż czeka na premierowego gola w lidze rosyjskiej Dawid Łukasik
Byli napastnicy Jagiellonii Białystok - Łukasz Sekulski i Fedor Cernych, zanotowali kolejne występy w ekstraklasie rosyjskiej. Obaj wybiegli w podstawowych składach swoich nowych drużyn, ale goli nie strzelili.

O dużym pechu może mówić Sekulski, która gra w ostatnim zespole ligi - SKA Chabarowsk. Skazana na pożarcie czerwona latarnia stawiała dzielny opór na stadionie walczącej o mistrzostwo potęgi - Spartaka Moskwa.

Wicelider grał nieskutecznie, marnując m. in. rzut karny. Wydawało się, że dojdzie do ogromne sensacji. Na nieszczęście "Sekula" i jego kolegów, w ostatniej minucie Brazylijczyk Fernando popisał się fenomenalnym strzałem z rzutu wolnego, po którym piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki.

Eksjagiellończyk oglądał to z ławki rezerwowych, gdyż został zmieniony w przerwie spotkania.

Cernych wraz z Dynamem Moskwa podejmował FK Krasnodar. Stołeczna drużyna zremisowała 0:0 i był to jej drugi podział punktów po przyjściu litewskiego napastnika (poprzednio 1:1 z Ufą). Były zawodnik Jagi zszedł z boiska w 87. minucie potyczki.

Chabarowsk zamyka ligowa tabelę z dorobkiem 12 punktów. Dynamo jest na 12. miejscu (na 16. ekip), mając w dorobku 24 oczka.