Piłka nożna: Festiwal czerwonych kartek i przerwany mecz w Krynkach

(kw)
W Zabłudowie mecz dokończono, a Rudnia wygrała 6:0 z Kolejarzem Czeremcha (na czerwono) Wojciech Wojtkielewicz
Do rzadko spotykanej sytuacji doszło w meczu podlaskiej klasy okręgowej UK Krynki - LZS Narewka. Sędzia usunął z boiska pięciu zawodników gospodarzy i musiał przerwać spotkanie.

Pierwszy z zawodników Krynek został usunięty z placu gry w 44. minucie, kiedy - zdaniem sędziego - dopuścił się faulu taktycznego. Za moment dołączył do niego protestujący kolega, a jeszcze przed gwizdkiem na przerwę kolejny zawodnik miejscowych. Kiedy w 86. minucie czerwonymi kartkami zostało ukaranych kolejnych dwóch graczy Krynek, spotkanie musiało zostać przerwane, bo przepisy nie pozwalają grać w szóstkę. W tym momencie Narewka prowadziła 2:1.

Według zamieszczonej w internecie jednej z relacji kibiców, już w drodze do szatni, arbiter miał pokazać czerwone kwity kolejnym dwóm graczom gospodarzy. Siedem czerwieni dla jednego zespołu w meczu, to chyba rekord świata. Informacji tej nie udało się jednak potwierdzić.

Efektowne zwycięstwo w dziesiątej serii gier odniosła Rudnia Zabłudów, która rozprawiła się 6:0 z Kolejarzem Czeremcha. Beniaminek do przerwy stawiał opór niezbyt przekonująco grającej Rudni. Gospodarze objęli co prawda w 30. minucie prowadzenie, ale mogli je szybko stracić. Kolejarz zmarnował jednak tuż przed końcem pierwszej połowy rzut karny.

– Mieliśmy przewagę, ale brakowało zdecydowania pod bramką przeciwnika. Wszystko zmienił gol na 2:0. Nabraliśmy rozpędu i szybko zdobywaliśmy kolejne bramki – mówi trener Rudni Radosław Klepacki.

Do dużej niespodzianki doszło w Korycinie, gdzie Kora wygrała 4:2 z dużo wyżej notowanym Orłem Kolno.

– To nie był nasz dzień. Gospodarze przewyższali nasz młody zespół warunkami fizycznymi i po prostu nas stratowali – przyznaje trener przyjezdnych Ireneusz Piwko.

Ozdobą spotkania była bramka na 4:1 dla Kory, którą wspaniałym uderzeniem z rzutu wolnego z ponad 30 metrów zdobył Mariusz Burnewicz.

Wyniki 10. kolejki
Puszcza Hajnówka - Pomorzanka Sejny 0:3 (0:1).

Bramki: 0:1 - Kowalewski (14), 0:2 - Miszkiel (49), 0:3 - Miszkiel (78-karny).

Rudnia Zabłudów - Kolejarz Czeremcha 6:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Owerczuk(29), 2:0 - Kiercul (55), 3:0 - Iwanicki (66), 4:0 - Czurak (70), 5:0 - Czurak (800, 6:0 - Czerniawski (86).)

Kora Korycin - Orzeł Kolno 4:2 (2:1). Bramki: 1:0 - Redo (16), 2:0 - Szewczul (38), 2:1 - Brzeziński (39), 3:1 - Akimowicz (59), 4:1 - Burniewicz (70), 4:2 - Jurczyk (83).

Jasion Jasionówka - Korona Dobrzyniewo Duże 0:1 (0:1). Bramka: 0:1 - Adamski (6).

Sokół 1946 Sokółka - Piast Białystok 5:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Kabelis (31), 2:0 - Baranowski (46), 3:0 - Bierniacki (47), 4:0 - Biernacki (57), 5:0 - Biernacki (87).

Czarni Czarna Białostocka - Polonia Raczki 1:1 (1:0). Bramka dla Czarnych: Gliński (35).

Hetman Tykocin - Krypnianka Krypno 1:5.

Mecz: UM Krynki - LZS Narewka został przerwany w 85. minucie, przy stanie 1:2 z powodu zdekompletowania drużyny gospodarzy.