Piłka nożna. Były Jagiellończyk Przemysław Frankowski strzelił przepięknego gola w Marsylii

Przemysław Frankowski wypłynął na szerokie wody w Jagiellonii. Teraz robi furorę we Francji. Wojciech Wojtkielewicz
W 27. minucie meczu Olympique Marsylia - Lens 50 tysięcy fanatycznych kibiców gospodarzy na jednym z najsłynniejszych stadionów Francji - Velodrome zamilkło po tym, jak kapitalnego gola strzelił były zawodnik m. in. Jagiellonii Białystok - Przemysław Frankowski. Goście wygrali 3:2.

Skrzydłowy reprezentacji Polski dostał piłkę na prawej stronie boiska, zwiódł zwodem obrońcę, przełożył futbolowkę na lewą nogę i z narożnika pola karnego posłał ją w przeciwległe okienko bramki Marsylii. Cudowny gol!

Eksjagiellończyk strzelił na 2:0, ale jeszcze przed przerwą gospodarze wyrównali, po dwóch bramkach niezawodnego Dimitri Payeta, ale po zmianie stron ekipa z Lens zadała decydujący cios. Po wygranej zespół Frankowskiego awansował na drugie miejsce w tabeli i ustępuje jedynie naszpikowanej gwiazdami drużynie PSG.

Frankowski, który niedawno przyszedł do Lens z amerykańskiej MLS, robi furorę, bo w krótkim czasie zaliczył dwa trafienia i trzy asysty. To znakomita wiadomość dla kibiców reprezentacji Polski i selekcjonera Paulo Sousy przed decydującymi meczami eliminacji mistrzostw świata 2022 roku.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0