Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Piłka błotna. Błotna Liga Mistrzów/Swampions Soccer League rusza. Zapisy, zasady, turniej (zdjęcia, wideo)

(dj)
BŁOTNA LIGA MISTRZÓW / SWAMPIONS SOCCER LEAGUE. Piłka błotna - rozgrywki
BŁOTNA LIGA MISTRZÓW / SWAMPIONS SOCCER LEAGUE. Piłka błotna - rozgrywki Wojciech Wojtkielewicz
Rusza Błotna Liga Mistrzów/Swampions Soccer League. Tym razem miejscem rozgrywek będzie Korycin!

Maniacy piłki nożnej! Marzycie czasem o powrocie do dzieciństwa, gdy taplanie w błocie najczęściej uchodziło „na sucho”? Tęsknicie za dziecięcymi przepychankami na boisku i smakiem zimnej oranżady, pitej po meczach razem z kumplami? Brakuje Wam takich szczerych emocji, poczucia wspólnoty i nieskrępowanej zabawy? Przyjedźcie na Błotną Ligę Mistrzów do Korycina! Piłka nożna w błocie nigdy nie była i nie będzie równie zabawna! - zaprasza Maciej Rant, piłkarz błotny.

BŁOTNA LIGA MISTRZÓW / SWAMPIONS SOCCER LEAGUE to unikalne wydarzenie sportowe, popularyzujące zdrowy styl życia w urokliwych zakątkach Podlasia. To także pierwsze w Polsce zawody, skierowane do europejskich drużyn piłki błotnej! Celem Błotnej Ligi Mistrzów jest promocja regionu i sportu poprzez konfrontację podlaskich i polskich zespołów z europejskimi drużynami tej odmiany piłki kopanej. Bazując na unikalnym położeniu Podlasia, Błotna Liga Mistrzów ma też na celu integrację poprzez zabawę i wspólne spędzanie czasu mieszkańców wschodniej i zachodniej Europy. Od początku mottem BLM jest: „obrzucajmy się błotem na boisku, a nie w realnym świecie!”.

Impreza narodziła się z – organizowanego przez Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych ALPI – Pucharu Podlasia w Piłce Błotnej w Surażu, a dzięki odbywającym się w Czeremsze dwóm edycjom (2015, 2016), udowodniła uczestnikom i widzom, ze piłka błotna to sport widowiskowy i rozwojowy. Bez wątpienia sukces przedsięwzięcia to także zasługa typowej dla mieszkańców Podlasia otwartości i gościnności, a także unikalnego na światową skalę spotkania pierwotnej natury i pięknej tradycji z nowoczesnym spojrzeniem na człowieka i jego potrzeby.

Błotna Liga Mistrzów 2015

Tak wyglądały rozgrywki w Czeremsze w 2015 roku

Błotna Liga Mistrzów powraca!

Trzecia edycja imprezy odbędzie się w terminie 23–24 czerwca 2018 roku w Korycinie. Przewidujemy, że w rozgrywkach weźmie udział około 40 drużyn, które zmierzą się ze sobą w dwóch kategoriach: męskiej i żeńskiej.
Oprócz pucharów i medali dla najlepszych drużyn w obu kategoriach, zostanie także przyznana Nagroda Fair Play oraz Specjalna Nagroda dla najzabawniej ubranej drużyny.

Zgłoś swoją drużynę!

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem e-mail: [email protected] (tytuł maila: ZGŁOSZENIE + nazwa drużyny + kraj)

Opłata za udział w rozgrywkach wynosi 120 zł + 100 zł kaucji (zwracanej po rozegraniu meczów grupowych).

Drużyna powinna składać się z minimum 8, maksimum 12 zawodników.
Każda drużyna rozegra minimum 3 mecze grupowe! Zasady gry są tak proste, jak w „zwykłej” piłce nożnej. Istnieją jednak dwa wyjątki: ■ kto straci but, opuszcza boisko
■ gracze bez poczucia humoru nie mogą uczestniczyć w błotnych rozgrywkach
Macie pytania? Piszcie: [email protected]

Pamiętajcie! Piłka błotna to czysta rozrywka i zabawa - nie ma tutaj zawodowców lub amatorów - mamy tylko szalonych maniaków najbrudniejszej i najdziwniejszej wersji naszej ukochanej gry (piłki nożnej), których zaangażowanie w ten sport wyznacza tylko rachunek za pranie! - mówi Maciej Rant.

Dodatkową zachętą do wzięcia udziału w naszych rozgrywkach jest również fakt, że smak korycińskiego błota przypomina ziemisty smak najbardziej torfowej i wyleżakowanej whisky! Niewątpliwie związane jest to z tym, że tuż obok znajduje się kraina bagien - Królestwo dolin Biebrzy i Narwi, ostoja łosia, raj dla miłośników ptaków, ciszy i spokoju.

Organizatorami imprezy są: Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych ALPI oraz Gmina Korycin.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny