Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pierwsze w Białymstoku centrum nauki dla najmłodszych będzie gotowe już we wrześniu. Zobacz, jak powstaje! [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]

(mw)
Wystawa dla najmłodszych będzie otwarta już we wrześniu tego roku, wystawa dla młodzieży i dorosłych - do końca stycznia 2020 roku.
Wystawa dla najmłodszych będzie otwarta już we wrześniu tego roku, wystawa dla młodzieży i dorosłych - do końca stycznia 2020 roku. Wizualizacje BPNT
Kilkadziesiąt stanowisk doświadczalnych, strefa młodego odkrywcy i cztery laboratoria tematyczne. Takie będzie Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy, które powstaje na terenie stadionu miejskiego.

- Na małej wystawie ku końcowi zmierza zakrywanie ścian wewnętrznych, potem będą kładzione płytki, prace wykończeniowe. Za dwa tygodnie będzie wylewana posadzka żywiczna. Instalowanie stanowisk wstępnie przewidziane jest na drugą połowę czerwca. A potem dwa miesiące testowania przez wszystkie zaprzyjaźnione dzieci, by wystawa sprawnie działała, kiedy będą z niej korzystać już zwiedzający - mówi Katarzyna Kaczyńska, kierownik działu popularyzacji nauki w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym.

Mowa o pierwszym w Białymstoku centrum nauki. Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy powstaje pod stadionem miejskim. Strefa Młodego Odkrywcy (dla dzieci od 3 do 10 lat), w której prace są bardziej zaawansowane, ma zostać otwarta już we wrześniu tego roku. Strefa tzw. wystawy głównej, dla młodzieży i dorosłych, oddana zostanie do końca stycznia 2020 roku.

Stworzenie, a potem prowadzenie Laboratorium, miasto powierzyło Białostockiemu Parkowi Naukowo-Technologicznemu. Wykonuje je firma, która ma już na swoim koncie realizacje m.in. dla Muzeum Narodowego, Muzeum Warszawy czy Muzeum Wojska Polskiego. To Trias AVI sp. z o.o. z Warszawy. Zajmuje się ona projektowaniem instalacji multimedialnych oraz integracją audiowizualną. Firma ma duże doświadczenie w realizacji nowoczesnych, multimedialnych wystaw i ekspozycji.

Laboratorium Młodego Odkrywcy w Białymstoku. Zmysłek i Majka Pytajka już na wiosnę wytłumaczą świat

- Warte podkreślenia jest też to, że eksponaty będą dedykowane tylko temu miejscu. Częścią edukacyjną zajmuje się Piotr Kosobucki, który tworzył wystawę w warszawskim Centrum Nauki Kopernik - dodaje Katarzyna Kaczyńska.

Koszt inwestycji to ponad 24 miliony złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny