Pierwsza wygrana MOKS Słoneczny Stok Białystok w sezonie

Kamil Gołaszewski
Mecz ekstraklasy futsalu MOKS Słoneczny Stok Białystok - Red Devils Chojnice
Mecz ekstraklasy futsalu MOKS Słoneczny Stok Białystok - Red Devils Chojnice Wojciech Wojtkielewicz
MOKS Słoneczny Stok Białystok w drugim występie przed własną widownią rozbił Red Devils Chojnice 4:0. To premierowa wygrana Podlasian w nowym sezonie ekstraklasy

Do przerwy nie do końca byłem zadowolony z naszej postawy, bo mimo kilku wykreowanych sytuacji, znów zawodziliśmy pod bramką rywala. Na szczęście w drugiej połowie worek z golami się rozwiązał, mimo dwóch spudłowanych przez nas rzutów karnych - opowiada Adrian Citko, grający trener MOKS.

Słoneczni rozegrali drugi mecz w sezonie, znów w roli gospodarza. Na inaugurację ekstraklasy białostoczanie ulegli faworyzowanej Gatcie Zduńska Wola 0:2. Tym razem miejscowi trafili na dużo słabszego rywala z Chojnic, który w ofensywie niewiele zaoferował w ciągu 40 minut gry.

- Goście mieli kilka szans na zdobycie bramki, ale sporo zawdzięczamy dobrej postawie Norberta Jendruczka, który tego dnia stanął na wysokości zadania. Poza tym w przekroju całego meczu mieliśmy więcej z gry i tylko brak skuteczności zadecydował o tym, że przez długi czas nie padła żadna bramka - dodaje szkoleniowiec gospodarzy.

W pierwszej połowie oba zespoły z dużą ostrożnością budowały kolejne ataki. Być może chęć odniesienia pierwszego zwycięstwa w sezonie lekko paraliżowała ich poczynania. Mimo kilku niezłych szans, na wysokości zadania stawali albo bramkarze, albo piłka po strzałach minimalnie mijała cel. Po stronie gospodarzy próbowali m.in. aktywni Mateusz Lisowski, Tomasz Dzierzgowski czy Citko. Goście jednak skutecznie blokowali ich strzały, kilka razy też dopisało im szczęście. Podobnie jak białostoczanom, gdy np. Jendruczek z trudem odbił piłkę po strzale Mateusza Wesserlinga, albo gdy futbolówka po uderzeniu Jakuba Kąkola nieznacznie minęła bramkę. Mimo niezłego tempa gry do przerwy białostoccy kibice goli nie zobaczyli.

Doczekali się ich po zmianie stron. Futsaliści MOKS próbowali za wszelką cenę zdobyć bramkę i w 32. minucie stanęli przed wyborną okazją. Za przekroczenie dozwolonej liczby przewinień ekipy z Chojnic miejscowi wykonywali przedłużony rzut karny, ale Mateusz Prolejko uderzył wysoko nad poprzeczką. Słoneczni nie dawali jednak za wygraną i trzy minuty później znów mieli podobną sytuację. Ponownie jednak nie byli w stanie skierować piłki do siatki. Tym razem wprost w bramkarza gości z rzutu karnego uderzył Witalij Lisnyczenko. Wydawało się, że tego dnia piłka jak zaczarowana nie chce wpaść do żadnej z bramek.

Na szczęście chwilę później, tym razem już z akcji, gospodarze dopięli swego. Lisnyczenko sfinalizował składną akcję białostockiego zespołu.

Minutę później było już 2:0. Trzeci w tym meczu przedłużony karny wreszcie został wykorzystany, a skutecznym egzekutorem okazał się Lisowski. Goście byli tak oszołomieni, że w ciągu kolejnych dwóch minut stracili następne dwie bramki. Red Devils dobili Citko i ponownie Lisowski.
- Dobrze, że to właśnie nam udało się otworzyć wynik meczu. Rywalom było już trudno się podnieść - podsumowuje Citko.
W następnej serii gier Słoneczni zmierzą się w delegacji z GSF Gliwice. Początek starcia w najbliższą sobotę o godz. 19.

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Red Devils Chojnice 4:0 (0:0)
Bramki:
1:0 - Lisnyczenko (35), 2:0 - Lisowski (36), 3:0 - Citko (37), 4:0 - Lisowski (38).
MOKS: Jendruczek – Lisowski, Citko, Gryko, Dzierzgowski, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Lisnyczenko, Skiepko, Danilewicz, Prolejko, Zalewski.