Pierwsza przegrana Slepska Malow w Suwałki Arena

ma
Mecz Ślepsk Malow Suwałki - Cuprum Lubin
Mecz Ślepsk Malow Suwałki - Cuprum Lubin Helena Wysocka
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zagrali najsłabszy mecz w PlusLidze. Beniaminek z Suwałk przegrał 0:3 we własnej hali z Cuprum Lubin.

Kibice, którzy znowu w komplecie wypełnili Arenę Suwałki w pierwszym secie przeżyli duże rozczarowanie. Ślepsk Malow od początku był zdecydowanie gorszym zespołem od Cuprum, czyli drużyny która ma być konkurentem do miejsc dających utrzymanie.

Gospodarze mieli duże problemy ze skończeniem ataków, a po drugiej stronie siatki było wręcz odwrotnie. Do skuteczności w ataku zespół Cuprum w kolejnych minutach dołożyli jeszcze trudną zagrywkę i blok. Ślepsk Malow nie był w stanie nawiązać walki i zdobył tylko 12 punktów.

Bardziej wyrównany był początek drugiego seta, a po bloku Josha Tuanigi gospodarze nawet przez moment prowadzili.
W środku seta znowu niewielką punktową przewagę uzyskali gości, ale dzięki dobrym atakom Bartłomieja Bołądzia i Kevina Klinkenberga gospodarze trzymali kontakt. Sytuacja zmieniła się, gdy po stronie gości w polu zagrywki stanął Robinson Dvaren i Cuprum odskoczyło na 17:14. O czas poprosił trener Ślepska Malow Andrzej Kowal, ale po nim Bołądź zaatakował w aut, a rywale wykorzystali kontrę i prowadzili już 19:14. Przyjezdni nie wypuścili tej szansy i wygrali drugiego seta.

Przegrana Ślepska Malow w Zawierciu

Na początku trzeciej partii Ślepsk Malow wyszedł na prowadzenie 5:3. Potem trwała walka punkt za punkt aż w polu zagrywki stanął Jakub Ziobrowski i Cuprum przejęło inicjatywę. Gdy goście popisali się skutecznym blokiem ich przewaga urosła do trzech punktów (17:14). Potem ważny moment dla tego seta był gdy Andreas Takvam posłał piłkę w aut i goście prowadzili 21:18. Ostatecznie skończyło się 22:25 i 3:0 dla lubinian.

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Cuprum Lubin 0:3 (12:25, 21:25, 22:25)