Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pierwsza naddźwiękowa rakieta w Podlaskiem

(ak)
Kadłub rakiety zaprojektowany został w technologii kompozytu węglowego. Zapewni rakiecie wymaganą wytrzymałość na przeciążenia i temperatury występujące w locie naddźwiękowym. Jest przy tym niezwykle lekki i sztywny.
Kadłub rakiety zaprojektowany został w technologii kompozytu węglowego. Zapewni rakiecie wymaganą wytrzymałość na przeciążenia i temperatury występujące w locie naddźwiękowym. Jest przy tym niezwykle lekki i sztywny. mat. zespołu
Piotr Sewastianik, Wojciech Głażewski i Tomasz Jakubowski budują rakietę naddźwiękową.

W pojęciu społecznym słowo rakieta nie wzbudza zaufania. Kojarzy się głównie z działaniami bojowymi, dlatego chcemy zmienić mentalność - mówi Piotr Sewastianik, współzałożyciel i prezes Polskiego Towarzystwa Rakietowego. - Chcemy pokazać, że Podlasie to nie tylko wyjątkowa przyroda, ale przede wszystkim miejsce, gdzie rozwija się myśl technologiczna.

Trzech białostoczan: Piotr Sewastianik, Wojciech Głażewski i Tomasz Jakubowski rozpoczęło projekt Rekonesans, w ramach którego powstaje mała, cywilna, rakieta doświadczalna.

Została zaprojektowana specjalnie pod kątem pokonania bariery dźwięku. Dodatkowo, na jej pokładzie mają znaleźć się urządzenia elektroniczne zbudowane przez białostockich studentów. Rakieta ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Czytaj e-wydanie »

Oferty pracy z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny