Piekarnia Cziora. Smak Gruzji w Białymstoku. Weź udział w niezapomnianej podróży do Południowego Kaukazu!

Materiał informacyjny MODI Sp. z o.o.
Gamardschoba, czyli po gruzińsku – dzień dobry, mówią wszystkim klientom Dorota Parzymies i Lasza Gongadze, właściciele gruzińskiej piekarni i winiarni Cziora w Białymstoku. Oprócz kulinarnej podróży, której można oddać się na co dzień w Białymstoku przy ul. Białówny 10 oraz Wierzbowej 2, właściciele piekarni zapraszają też na wycieczkę turystyczną po pograniczu Europy i Azji. Przewodnikiem po gruzińskich ścieżkach jest Pani Dorota. Najbliższa wycieczka już 30 września.

Na co dzień rozkochują białostoczan w gruzińskich specjałach. Ich biznes to przede wszystkim pasja. A jak wiadomo, pasja w gotowaniu to ogromna przyjemność jedzenia.

Jak to się stało, że warszawianka i Gruzin trafili do Białegostoku? Przeczytasz tutaj:
Gruzińska piekarnia w Białymstoku. Wyjątkowe wypieki w Piekarni Cziora.

Dorota i Lasza postanowili rozwijać kulinarną przygodę w Białymstoku. Wynikiem czego było otwarcie nowej, drugiej już piekarni w naszym mieście, tym razem przy ul. Wierzbowej 2.

Jak powstają gruzińskie specjały w Białymstoku?

Pieczywo jest wypiekane na bieżąco w specjalnym, beczkowatym glinianym piecu “tone”, który jest sercem piekarni (został on wymurowany na miejscu). Trzeba nachylić się (zanurkować) i wrzucić do środka kawałki ciasta, które przyklejają się do gorących ścianek pieca.

Skąd pomysł na wycieczki?

Z miłości do Gruzji i wszystkiego co gruzińskie. Pani Dorota. Od 15 lat jest przewodniczką po tym pięknym kraju. Cyklicznie zabiera Polaków w tamte rejony, organizując niezapomniane wyprawy. Najbliższy wyjazd już 30 września.

Wszystkich zainteresowanych wycieczkami turystycznymi, a także kulinarnymi zapraszamy do kontaktu poprzez media społecznościowe lub osobiście w siedzibie naszej piekarni przy ul. Białówny 10 w Białymstoku – mówią Dorota I Lasza.


Zapraszamy na naszego Facebooka: www.facebook.com/Cziora

ul. Ireny Białówny 10 lok. 1
Ul. Wierzbowa 2
Białystok

tel. 516 398 664
e-mail: [email protected]

Wideo

Dodaj ogłoszenie