Piast i Hetman - wydarli wygraną

Wojciech Konończuk [email protected] tel. 085 748 95 31
Karol Radomski (w niebieskim stroju) strzela pierwszegogola dla Piasta Białystok w meczu z Promieniem Mońki fot. Wojciech Wojtkielewicz
Prowadząca dwójka białostockich drużyn nie zwalnia tempa. Piast i Hetman wygrały swoje mecze w 12. serii gier i umocniły się na szczycie tabeli.

Hetmańscy pokonali po zaciętej walce 2:1 Wissę Szczuczyn, a Piast uporał się 2:0 z Promieniem Mońki.

- To było trudne spotkanie, a wygraną trzeba było przeciwnikom wydrzeć. Promień ma bardzo doświadczoną defensywę, kierowaną przez Andrzeja Płońskiego. Nie jest łatwo ją sforsować - opowiada trener drużyny z ul. Elewatorskiej Jacek Bayer.
Piast obie bramki zdobył w podobnych okolicznościach, po stałych fragmentach gry. W pierwszej połowie z bliskiej odległości do siatki trafił Karol Radomski, a po przerwie jego wyczyn skopiował Marcin Gościk.

Hetmańscy zwyciężyli dzięki niezawodnemu Radosławowi Hawrylukowi. Kapitan białostoczan popisał się dwoma celnymi strzałami, a w bieżącym sezonie ma już na koncie 12. trafień.

Ważne zwycięstwo, oddalające ją od strefy spadkowej, odniosła Korona Dobrzyniewo, która dzięki golowi w ostatnich sekundach spotkania pokonała 2:1 Iskrę Narew.

- Na wyjazdach nam nie idzie, ale u siebie zdobywamy cenne punkty - ocenia opiekun beniaminka Marek Jamiołkowski.

WYNIKI 12. KOLEJKI

Hetman Białystok - Wissa Szczuczyn 2:1 (0:0). Bramki: 1:0 - Hawryluk (55), 1:1 - E. Świderski (80), 2:1 - Hawryluk (88).
Piast Białystok - Promień Mońki 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Radomski (37), 2:0 - Gościk (58).
Dąb Dąbrowa Białostocka - Tur Bielsk Podlaski 3:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Jabłoński (18), 2:0 - Jabloński (39), 3:0 - Sujeta (84).
Gryf Gródek - Kolejarz Czeremcha 5:0 (1:0). Bramki: 1:0 - (37), Dzierzgowski (55, 82), Tomczyk (62), Łotysz (68).
Hetman Tykocin - KS Michałowo 0:1 (0:0). Bramka: 0:1- Michalewicz (76).
Korona Dobrzyniewo - Iskra Narew 2:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Kitlas (29), 1:1 - Ostaszewski (65), 2:1 - Dudziński (90).
Skra Wizna - Puszcza Hajnówka 3:4 (2:1). Bramki: 0:1 - Tercjak (14-samobójcza), 1:1 - Stanisławski (17), 2:1 - Stanisławski (45), 2:2 - Bierżyn (550, 2:3 - Kicel (59), 3:3 - Brajczewski (68), 3:4 - Lasota (76).
Znicz Suraż - Pomorzanka Sejny 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 - Wójcik (18).