PKO Ekstraklasa, 37. kolejka (gr. mistrzowska)

0 1 połowa

Cracovia

1

1 1 połowa

• Koniec meczu. Piast Gliwie remisuje u siebie na koniec sezonu z Cracovią (1:1) i ostatecznie zajmuje trzecie miejsce w lidze!

KONIEC Na innych boiskach "górnej ósemki"

• Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 4:0
        (Tiba 6', Gytkjaer 13' i 39', Kamiński 32')
      • Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 1:2
        (Wieteska 90+2’ - Listkowski 38', Frączczak 82’)
      • Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 1:2
        (Haydary 17', Tamas [i]samob[i] 56’ - Mączyński 19')
    • Oleksijowi Dytiathewowi niewiele brakowało, by główką skierować piłkę do siatki! Pomylił się bardzo niewiele w obliczeniach!

• Gliwiczanie bronią się jak mogą. Najpierw faulami przerywają akcje "Pasów", albo - jak teraz - Patryk Sokołowski ratuje się wybiciem na korner.

• Bartosz Frankowski dolicza co najmniej 4 minuty do drugiej połowy.

• Żółtą kartką upomniany Oleksij Dytiatjew.

• Tomasz Jodłowiec nie widział innej możliwości na powstrzymanie Mateusza Wdowiaka, jak faulowanie. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Zmiana również w Cracovii. Na murawie melduje się Daniel Pik, w stronę ławki udaje się Tomas Vestenicky.

• Na innych boiskach "górnej ósemki"

• Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 0:2
        (Listkowski 38', Frączczak 82’)
    • Patryk Tuszyński wchodzi, Kristopher Vida schodzi.

• Sebastian Milewski podaje zdecydowanie za mocno do Martina Konczkowskiego. Ten nawet przy sprincie Usaina Boilta nie dobiegłby do piłki.

• Jak można uczcić jubileusz. Poleca - Tomasz Jodłowiec

• Michał Probierz reagują zmianą. Thiago (Souza) zastępuje Ivana Fiolicia.

• Do kapitalnego dośrodkowania Gerarda Badii z narożnika najwyżej wyskoczył Tomasz Jodłowiec, który mocną główką kieruje piłkę do siatki!

• REMIS W GLIWICACH! TOMASZ JODŁOWIEC!!!

• Ruszył na przebój Mateusz Wdowiak. "Ściął" z piłką w stronę pola karnego i... zabrakło siły na dokładne podanie do Ivana Fiolicia.

• Milan Dimun próbował szczęścia z dystansu. Musi spróbować jeszcze raz - posłał piłkę wysoko nad bramką gliwiczan.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Dominik Steczyk, który dostał przypadkowo w szczękę łokciem. Przewinił Oleksij Dytiatjew.

• Ta ostatnia niedziela...

• Dominik Steczyk zmienia Piotra Parzyszka.

• Gerard Badia zdecydował się na indywidualną akcję. Centrostrzał Hiszpana mija bramkę i wszystkich zawodników w polu karnym.

• Z kontrą prawym skrzydłem ruszył Sebastian Milewski. Widział z lewej strony biegnącego w stronę pola karnego kolegę, ale podał fatalnie.

• Przerwa w grze. Sędzia Bartosz Frankowski wyjaśniał Piotrowi Parzyszkowi pewną kwestię. Dotyczyła ona starcia z Michałem Helikiem, po którym napastnik Piasta domagał się rzutu wolnego i kartki dla przeciwnika.

• Sergiu Hanca, po zagraniu Tomasa Vestenicky'ego, decyduje się na strzał z woleja zza pola karnego. Sporo brakowało do celu.

• Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 0:1
        (Listkowski 38')
    • Zmiana w ekipie gospodarzy. Schodzi Tiago Alves, wchodzi Gerard Badia.

• Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia pod bramką.

• Ciekawie zapowiadała się akcja gości lewą stroną. Po dośrodkowaniu Uros Korun wybija piłkę na rzut rożny.

• Krakowanie zbyt agresywnie chcieli odebrać piłkę Sebastianowi Milewskiemu. Sędzia dopatrzył się przewinienia.

• Milan Dimun zmienia mało widocznego Flriana Loshaja. Ten miał jeszcze na koncie żółtą kartką i trener Michał Probierz nie chciał ryzykować.

• Tomasz Jodłowiec podaje w pole karne "Pasów" do nikogo. Lukas Hrosso przejmuje piłkę.

• Gliwiczanie zaczynają drugie trzy kwadranse. Obie strony przystępują do nich bez zmian.

• Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 1:1
        (Haydary 17' - Mączyński 19')
    • Wracamy do Gliwic, gdzie dobiega końca ostatnia przerwa w tym sezonie Ekstraklasy. Piast przegrywa z Cracovią po trafieniu Mateusza Wdowiaka.

Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. Po bramce Mateusza Wdowiaka Cracovia prowadzi na wyjeździe z Piastem Gliwice.

• A teraz nieudana próba Kristophera Vidy. Upadając posyła piłkę wysoko nad bramką.

• Mikkel Kirkeskov trafia w mur.

• Żółtą kartką upomniany Pelle van Amersfoort. Rzut wolny dla Piasta ok. 25 metrów od bramki gości.

• Rykoszet od nogi Tomasza Jodłowca mógł zmylić Frantisek Plach. Ten jednak pofrunął jak ptak i skutecznie piąstkuje poza "szesnastkę"!

• Frantisek Plach broni strzał Mateusza Wdowiaka! Niewiele brakowało, by skrzydłowy "Pasów" miałby dublet!

• Niepewna interwencja Mikkela Kirkeskova we własnym polu karnym. Wybija piłkę głową na rzut rożny w niedalekiej odległości od własnej bramki.

• Z ok. 25 metrów Patryk Sokołowski uderza wysoko nad bramką Lukasa Hrosso.

• Gospodarze dążą do szybkiego wyrównania. Po rzucie rożnym nie udało się stworzyć zagrożenia.

• Ivan Fiolić decyduje się niespodziewanie na strzał z dystansu. Frantisek Plach z trudem paruje do boku!

• Ivan Fiolić podaje prostopadle w pole karne do rozpędzonego Cornela Rapy, który płaskim zagraniem przed bramkę (niemal z linii końcowej) notuje asystę przy bramce Mateusza Wdowiaka - ten do "pustaka" kopie z bliska pod ladę!

• GOL DLA CRACOVII! MATEUSZ WDOWIAK!!!

• A teraz Piotr Parzyszek uderza z woleja minimalnie obok bramki Cracovii! Był naprawdę blisko!

• Sebastian Milewski podholował ok. 20 metrów z piłką, po czym podaje na prawe skrzydło do Martina Konczkowskiego. Jego dośrodkowanie nie znajduje adresata.

• Na innym boiskach

• Cornel Rapa przerywa atak Piasta wybiciem piłki głową poza linię końcową. Korner dla Piasta okazały się źle rozegrany. Przy piłce Lukas Hrosso.

• Żółtą kartką upomniany Florian Loshaj za faul na Tiago Alvesie.

• Górne podanie przed 16. metra do Tomasa Vestenicky'ego. Ten nie zdołał opanować piłki i grę od autu wznawiają gospodarze.

• Tiago Alves w polu karnym "Pasów". Chciał podać przed bramkę do Sebastiana Milewskiego. ale nie był w stanie.

• W odpowiedzi atak gości z Mateuszem Wdowiakiem. Ostatecznie grę od bramki wznawia Frantisek Plach.

• Po chwili Węgier dostaje piłkę w "szesnastce". Został jednak zablokowany.

• Od kilku minut przeważają gliwiczanie. Wywalczyli rzut rożny, ale obrona Cracovii wybija piłkę po dośrodkowaniu Kristophera Vidy.

• I pierwsza okazja Piotra Parszyszka. Raczej podwójna - pierwsze uderzenie blokuje Oleksij Dytiatjew, a anemiczną dobitkę broni Lukas Hrosso.

• Szybko ruszyli teraz gospodarze w stronę bramki Cracovii. Kristopher Vida podaje w pole karne do Tiago Alvesa, który z ostrego kąta uderza obok bramki!

• Próba dalekiego podania na wolne pole do Piotra Parzyszka spisana na straty. Ten raczej spodziewał się podania do nogi, a nie na "zapalenie płuc". Podobnie było na drugiej połowie, gdzie adresatem miał być Tomas Vestenicky.

• Na gwizdek Bartosza Frankowskiego ze środka zaczynają "Pasy"!

• Kapitanami są Uros Korun i Oleksij Dytiatjew.

• Obie ekipy są już na murawie! Za moment losowanie storn i rozpoczęcie spotkania!

• Rezerwowi Piasta: Jakub Szmatuła - Jakub Holubek, Gerard Badia, Remigiusz Borkała, Tomasz Mokwa, Bartosz Rymaniak, Patryk Tuszyński, Piotr Malarczyk, Dominik Steczyk.

Rezerwowi Cracovii: Michal Pesković - Thiago, Milan Dimun, Michał Rakoczy, Rafael Lopes, Daniel Pik, Tomasz Bala, Patryk Zaucha, Diego Ferraresso.