Piast Białystok - KS Sokoły 9:0 (3:0)

Piłkarzom Sokołów (ciemniejsze koszulki) mecz z Piastem będzie się kojarzyć bardzo nieprzyjemnie Wojciech Wojtkielewicz
Lider wygrał po raz czwarty z rzędu, Gieret dostał zadyszki, pogrom czerwonej latarni w Białymstoku.

Liderujący Magnat Juchnowiec bez większych problemów rozprawił się 3:0 w Sejnach z Pomorzanką, odnosząc czwarte zwycięstwo z rzędu. Do pogromu doszło w Białymstoku, gdzie Piast rozbił KS Sokoły aż 9:0.

- Mecz w Sejnach bardzo dobrze się dla nas ułożył i pierwsza połowa przebiegała zdecydowanie pod nasze dyktando - opowiada trener Magnata Wiesław Jancewicz. - Potem jednak broniąca się przed spadkiem Pomorzanka zagrała bardzo ambitnie i miała swoje okazje bramkowe. Dopiero gol na 3:0 w końcówce zabrał jej nadzieję ma sprawienie niespodzianki - dodaje.

Piast egzekucję Sokołów rozpoczął już w 48. sekundzie, kiedy bramkę zdobył Piotr Zdzichowicz.

- Trochę się obawiałem tego meczu, bo przecież rywale ostatnio pokonali u siebie 3:1 Gieret Giby - tłumaczy opiekun białostockiego zespołuMarek Sawicki. - Mimo szybko straconej bramki Sokoły jeszcze walczyły i dopiero dwa kolejne trafienia sprawiły, że przeciwnicy zwątpili w korzystny wynik. Inna sprawa, że moja drużyna zagrała bardzo zmobilizowana i mecz był w jej wykonaniu dobry - dorzuca.

Zadyszki dostał Gieret. Zespół z Gib zremisował 1:1 z Rudnią Zabłudów, co kosztowało go utratę miejsca na podium.

Coraz gorsza robi się sytuacja Kolejarza Czeremcha, który uległ u siebie Koronie 0:1. Podobnie jak w poprzednim meczu z Sokołem IISokółka punkty zapewnił piłkarzom z Dobrzyniewa ich grający trener - Marek Jamiołkowski. (kw)

Wyniki 24. kolejki

Sudovia Szudziałowo - Krypnianka Krypno 3:1 (2:0). Bramki: 1:0 - Lickiewicz (31), 2: - Lickiewicz (39), 2:1 - Orłowski (66), 3:1 - Siemieniako (86).

Pomorzanka Sejny - Magnat Juchnowiec 0:3 (0:2). Bramki: 0:1 - Czajkowski (7), 0:2 - Wojtkielewicz (33), 0:3 - Bielski (87).

Kolejarz Czeremcha - Korona Dobrzyniewo 0:1 (0:1). Bramka: 0:1 - Jamiołkowski (22).
Gieret Giby - Rudnia Zabłudów 1:1 (1:1). Bramki: 0:1 - Augustynowicz (22), 1:1 - Tarlecki (45).

Piast Białystok - KS Sokoły 9:0 (3:0). Bramki: 1:0 - Zdzichowicz (1), 2:0 - Kateusz(28), 3:0 - Zdzichowicz (32), 4:0 - Hawryluk (56), 5:0 - Zdzichowicz (60), 6:0 - Grzanka (63), 7:0 - Wojno (80), 8: - Hawryluk (83), 9:0 - Hawryluk (85).

Sokół II Sokółka - KS Wasilków 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Andrzejewski (73).

Forty Piątnica - Narew Choroszcz - mecz został przerwany w 90. minucie przy prowadzeniu Fortów 1:0.

Mecz: Orlęta Czyżew - Polonia Raczki nie został rozegrany.

Program 25. kolejki

12-13 maja: Orlęta - Forty, Polonia - Gieret, Rudnia - Piast, Sokoły - Sudivia, Krypnianka - Sokół II, Wasilków - Kolejarz, Korona - Pomorzanka, Magnat - Narew.