Pierwszy z lewej Tomasz Korniłowicz (Białostocki Klub Petanque)
Pierwszy z lewej Tomasz Korniłowicz (Białostocki Klub Petanque) Żywiecki Klub Boules
Tomasz Korniłowicz z Białostockiego Klubu Petanque został wicemistrzem Polski w konkurencji strzału precyzyjnego.

Konkurencja strzału precyzyjnego w petance polega na kolejnym wybijaniu określonych celów z czterech odległości (6, 7, 8 i 9 metrów) w pięciu różnych ustawieniach. Za każdy rzut zawodnik może otrzymać 5, 3 lub 1 punkt.

Mistrzostwa Polski w tej konkurencji rozegrane zostały ostatnio w Żywcu. Duży sukces odniósł Tomasz Korniłowicz z Białostockiego Klubu Petanque, który zdobył srebrny medal. Korniłowicz w eliminacjach uzyskał 33 i zajął siódme miejsce. W barażach ustanowił klubowy rekord, a jednocześnie, jak się później okazało, najlepszy wynik mistrzostw - 44 pkt awansując do ćwierćfinału.

W 1/4 finału białostoczanin pokonał Stanisława Mokwę (UKS Petanque Subkowy) 38:18, a w półfinale zwyciężył Marcina Chmiela (Dębickie Bractwo Kulkowe) 35:28. W walce o złoty medal Tomasz Korniłowicz zmierzył się z Tomaszem Grzelakiem z TS Liskowiak Lisków przegrywając 30:35.

W Żywcu startowali także inni białostoczanie. Robert Daniłowicz zajął 28. miejsce - 18 pkt, a Mateusz Markiewicz 43. (8 pkt). W rywalizacji kobiet Małgorzata Wolak z 11 punktami była jedenasta, a Oliwia Rutkowska z 3 pkt. zajęła 15 miejsce.