Petanka. Ostatnia próba przed Klubowymi Mistrzostwami Polski

Bule przy ul. Fredry
Bule przy ul. Fredry Urszula Łobaczewska
Przy wspaniałej, słonecznej pogodzie na bulodromach przy ul. Fredry w Białymstoku w miniony weekend odbyły się dwa turnieje w petankę: II Puchar New-Optica Zakłady Optyczne oraz WidziMisiowe Bule.

Turnieje były ostatnią próbą przed Klubowymi Mistrzostwami Polski. Białostocki Klub Petanque uczestniczy w pierwszoligowych rozgrywkach oraz w tym sezonie po raz pierwszy wystawia drugą drużynę, która walczyć będzie w trzeciej lidze.

W sobotę zawodnicy z Białostockiego Klubu Petanque, Bulera Śrem, KP Ciechan Ciechanów, Liskowiaka Lisków WNK Team Białystok oraz z Lubartowa zmierzyli się w turnieju o Puchar New-Optica Zakłady Optyczne, który odbył się w formule dubletów. Ogółem startowało 12 zespołów, iktórzy po rozegraniu siedmiu rund wyłonili zwycięzców. A byli nimi zawodnicy z Białostockiego KP Michał Zanierwski i Marek Drawc, którzy wygrali siedem spotkań. Drugie miejsce zajął dublet Michał Wolak (Buler Śrem), Artur Korniłowicz (Białostocki KP) - 6 wygranych, a trzecie Mateusz Gajdziński (Białostocki KP), Cezary Zaniewski (Liskowiak Lisków) - cztery wygrane.

Dzień później odbył się turniej pod nazwą WidziMisiowe Bule nawiązujący do projektu zrealizowanego z budżetu obywatelskiego z roku 2017 na podstawie którego w Białymstoku powstało osiem statuetek WidziMisiów z brązu. Zawody rozegrane zostały w formule pięciu rund i fazy-play-off. W turnieju wzięło udział 15 dubletów. W finale zagrali białostoccy zawodnicy: Bartosz Filipczuk, Krystian Adamski (WNK Team) kontra Maurycy Klimaszewski, Mateusz Gajdziński z Białostockiego KP. Wygrał dublet Filipczuk, Adamski 13:4. Natomiast w spotkaniu o 3. miejsce Cezary Zaniewski (Liskowiak Lisków), Michał Wolak (Buler Śrem) pokonali dublet Białostockiego KP Michał Zaniewski, Marek Drawc 13:9.