Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

PERSEIDY 2018. Noc spadających gwiazd. O której godzinie zobaczyć perseidy 2018? (zdjęcia)

krk
PERSEIDY 2018. Noc spadających gwiazd. O której godzinie zobaczyć perseidy 2018?
PERSEIDY 2018. Noc spadających gwiazd. O której godzinie zobaczyć perseidy 2018? Tomasz Arciszewski
PERSEIDY 2018 NOC SPADAJĄCYCH GWIAZD o której GODZINIE PERSEIDY 2018. Zbliża się termin dorocznego kosmicznego widowiska. Jeśli tylko rozsnują się chmury wiszące nad nami (12 - 13 sierpnia) nad miastem można będzie obserwować roje „spadających gwiazd”, czyli spalających się w ziemskiej atmosferze meteorów - okruchów kosmicznych skał. PERSEIDY 2018 O KTÓREJ GODZINIE.

PERSEIDY 2018

Czytaj też: Perseidy 2016. Wiele zjawisk astronomicznych można obserwować gołym okiem
"Jeśli tylko nie będzie chmur na niebie, zobaczymy wspaniałe widowisko NOC SPADAJĄCYCH GWIAZD 2016".
To piękne zjawisko zawdzięczamy Perseidom - rojowi meteorów, powstałemu po rozpadzie komety Swift-Tuttle, którego orbita co roku przecina się z orbitą Ziemi w dniach od 17 lipca do 24 sierpnia. W apogeum, przypadającym na piątkowo-sobotnią noc, na niebie może spalać się nawet do 150 meteorów w ciągu godziny, a to bardzo duża intensywność.

Zróbcie też zdjęcia - jak spędzacie noc z Perseidami i wyślijcie na adres: [email protected]. Opublikujemy je na łamach naszego portalu

PERSEIDY 2018 O KTÓREJ GODZINIE

Wprawdzie spektakl ten najlepiej obserwować poza terenami zurbanizowanymi, gdzie widoczności nie zakłócają łuny świateł aglomeracji, jednak oglądać Perseidy można także w mieście, a w Łodzi wspólne ich podziwianie stało się już wakacyjną tradycją.

Perseidy 2015: Kulminacja. Jak oglądać deszcz meteorów? (wideo)

PERSEIDY 2018 GDZIE OGLĄDAĆ

Gabriel Murawski z Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii: Przez całą noc na nieboskłonie będzie można obserwować tak zwane „spadające gwiazdy”. Od różnych satelitów, które także są widoczne na niebie, odróżnia je prędkość spadania. Meteory poruszają się bardzo szybko - 59 km na sekundę. Dlatego najlepiej jest je śledzić bez żadnych przyrządów - lornetki czy teleskopu.

PADAJĄCE GWIAZDY. NOC SPADAJĄCYCH GWIAZD PRZED NAMI! O KTÓREJ GODZINIE SPADAJĄCE GWIAZDY? OD GODZINY 22 W NOCY Z NIEDZIELI NA PONIEDZIAŁEK


Deszcz meteorów - spadające perseidy. Kulminacja już tej nocy. (zdjęcia)

Wyjątkowe zjawisko astronomiczne, jakim jest noc perseidów w tym roku wypada w nocy z 12 na 13 sierpnia.

Jesteście gotowi na oglądanie nieba? Na Podlasiu niebo ma być dziś bezchmurne, więc jest spora szansa na nos spadających gwiazd!

NOC SPADAJĄCYCH GWIAZD 2018. PERSEIDY NA NASZYM NIEBIE!

Zróbcie też zdjęcia - jak spędzacie noc z Perseidami i wyślijcie na adres: [email protected]. Opublikujemy je na łamach naszego portalu. Na zdjęcia czekamy do 17 sierpnia do godz. 12.

Jak zaobserwować Perseidy?

Do podziwiania deszczu meteorów wystarczy jedynie koc lub leżak. Oglądając Perseidy warto przede wszystkim skupić się na północno-wschodnim horyzoncie. Już po kilkunastu minutach patrzenia w niebo nawet niedoświadczone oko dostrzeże pierwsze meteory.
Niezwykle urozmaicone ukształtowanie terenu województwa podlaskiego, w tym liczne wały morenowe, znacznie ułatwią obserwację całego horyzontu. Wybierając miejsce do przyglądania się gwiazdom warto udać się np. na Pojezierze Suwalskie i jego najwyższe wzniesienie, czyli górę Krzemieniuchę (288 m n.p.m.). Mieszkańcy większych miast naszego regionu, jak Białystok, Suwałki czy Łomża, najwięcej gwiazd zobaczą wyjeżdżając na ich obrzeża, gdzie nie będą przeszkadzać miejskie światła – radzi portal Nocleg.pl. Miłośnicy astronomii mogą wybrać się również na wycieczkę nad Narew, gdzie odbijające się w wodzie Perseidy z pewnością dostarczą wspaniałych wrażeń.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny