Pech jagiellończyków: jeden złamał nos, drugi skręcił nogę

Krzysztof Hus w meczu ze Steel Azin skręcił nogę
Krzysztof Hus w meczu ze Steel Azin skręcił nogę Wojciech Oksztol
W kolejnym meczu sparingowym Jagiellonia Białystok pokonała 3:2 irański zespół Steel Azin. Radość z udanych gier kontrolnych mącą kontuzje żółto-czerwonych.

Pierwszym pechowcem był Andrius Skerla. Litwin wrócił do zespołu po kontuzji kolana i zagrał przez ostatni kwadrans w sobotnim meczu z chorwackim Zadarem. W jednym ze starć obrońca Jagi doznał złamania nosa i przeciwko irańczykom już nie wystąpił.

Nieszczęścia chodzą parami. Pod koniec pierwszej połowy meczu z Steel Azin nogę skręcił Krzysztof Hus. Powracający do żółto-czerwonych z wypożyczenia do Stali Rzeszów zawodnik nie był w stanie kontynuować gry i został zmieniony przez Piotra Klepczarka.

- Na razie trudno ocenić, ile potrwa przerwa w treningach obu zawodników. Więcej będzie wiadomo w poniedziałek, bo nie mamy w planie treningów, a jedynie odnowę biologiczną i właśnie ocenę urazów - informuje trener Jagi Michał Probierz.

Spotkanie ze Steel Azinem Jagiellonia wygrała dzięki skuteczności Macieja Makuszewskiego. Pozyskany z Wigier Suwałki pomocnik w ciągu kilkudziesięciu sekund wykorzystał podania Brazylijczyka Bruno i Marokańczyka El Mehdiego.

Pierwsze trafienie dla białostoczan było dziełem Tomasza Frankowskiego, który w efektowny sposób wykończył akcję Tomasza Kupisza.

WYNIK

Jagiellonia Białystok - Steel Azin 3:2 (1:0). Bramki dla Jagiellonii: Frankowski (34), Makuszewski - 2 (86 i 87). Bramki dla rywali padły w 60 i 69 minucie.

Jagiellonia (I połowa): Sandomierski - Lewczuk, Kijanskas, Cionek, Hus (38. Klepczarek), Kupisz, Grzyb, Kascelan, Lato, Grosicki, Frankowski.
Jagiellonia (II połowa): Sandomierski - Norambuena, Gogol, Józefiak, Klepczarek (75. El Mehdi), Makuszewski, Hermes, Burkhardt, Bruno, B. Pawłowski (75. J. Pawłowski), Maycon.