PCO S.A. to jeden z najważniejszych ośrodków rozwojowych optoelektroniki w Polsce

Akcja specjalna Giganci Polska Press 2022

PCO S.A. to samodzielne centrum badawczo-produkcyjne. Produkowane przez spółkę wyroby to urządzenia o wysokiej jakości i zaawansowanych funkcjach, a ich opracowanie możliwe było dzięki własnemu zapleczu badawczo-rozwojowemu. Przy konstrukcji nowoczesnych urządzeń optoelektronicznych wykorzystywany jest szereg unikalnych technologii, aby stworzyć produkt najwyższej jakości. Historia Spółki to 46 lat doświadczeń i stałego doskonalenia produkowanych wyrobów oraz uaktualniania oferty. To kilka pokoleń pracowników, którzy budowali wiedzę i potencjał spółki w dziedzinie, która wymaga bardzo specjalistycznych kompetencji i doświadczeń zdobywanych latami. Długoletnia działalność spółki zobowiązuje do ciągłego rozwoju i inwestowania w innowacyjność. Pozwoliło to wypracować mocną pozycję na rynku, ale przede wszystkim uznanie wśród użytkowników wytwarzanego przez spółkę wyposażenia.

PCO S.A. wchodzi w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej i stanowi dla spółek w niej zrzeszonych centrum kompetencji optoelektronicznych. Od początku istnienia posiada status przedsiębiorstwa zbrojeniowego i produkuje sprzęt optoelektroniczny na potrzeby wojska. Wyroby Spółki wspierają działania żołnierzy na polu walki i zwiększają bezpieczeństwo naszego kraju.

PCO S.A. to jeden z najważniejszych ośrodków rozwojowych optoelektroniki w Polsce

PCO S.A. stale inwestuje w zaplecze laboratoryjno-produkcyjne, podnosząc tym samym jakość procesów produkcyjnych i zyskuje przy tym możliwość obsługi zaawansowanych prac badawczo-rozwojowych. Inwestycje w infrastrukturę technologiczną i zaplecze techniczne służą unowocześnieniu produkcji wyrobów na potrzeby wojska. Pozwalają również skuteczniej konkurować na rynku. Misją spółki jest budowanie zdolności użytkowników wyrobów w zakresie poszerzonej świadomości sytuacyjnej. Prace badawcze skupiają się na ciągłym udoskonalaniu już istniejących produktów oraz budowie nowych kompetencji. Wszystkie wymienione działania są możliwe dzięki szerokiej współpracy z gronem uczelni oraz licznych ośrodków badawczo-rozwojowych.

Głównym odbiorcą produktów PCO S.A. są Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej. Spółka dostarcza nowoczesne, nokto- i termowizyjne wyposażenie indywidualne dla żołnierzy i pilotów oraz pokładowe urządzenia wozów bojowych, wykorzystywane m.in. w czołgach Leopard 2PL, T-72 i PT-91, armatohaubicach KRAB, moździerzach samobieżnych RAK, kołowych transporterach opancerzonych Rosomak, różnych wozach bojowych wyposażonych w zdalnie sterowane moduły uzbrojenia oraz systemach obrony przeciwlotniczej Poprad, Pilica i Piorun. Podnoszą one świadomość sytuacyjną i pozwalają na prowadzenie efektywnych działań w nocy oraz w złych warunkach atmosferycznych. W tych dziedzinach wyroby PCO S.A. gwarantują polskim żołnierzom najwyższy, światowy poziom.

PCO S.A. to jeden z najważniejszych ośrodków rozwojowych optoelektroniki w Polsce

PCO S.A. duże nadzieje wiąże z wdrożeniem wielosensorowych głowic optoelektronicznych dla bezzałogowej wieży ZSSW-30 dla transporterów Rosomak, a w dalszej perspektywie także nowych bojowych wozów piechoty Borsuk. Spółka jest także producentem systemów obserwacji dookólnej oraz samoosłony na różne typy wozów bojowych. Dzięki temu dysponuje kompletną paletą wyposażenia optoelektronicznego dla obecnych i przyszłych wozów bojowych Wojska Polskiego.

Spółka planuje dalszy rozwój swoich produktów, przez doskonalenie już istniejących rozwiązań oraz tworzenie urządzeń i systemów wychodzących naprzeciw przyszłym potrzebom Sił Zbrojnych. Spółka intensywnie poszukuje też nowych, zagranicznych rynków zbytu, szczególnie na terenie Bliskiego i Dalekiego Wschodu oraz Europy środkowo-wschodniej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: PCO S.A. to jeden z najważniejszych ośrodków rozwojowych optoelektroniki w Polsce - Portal i.pl

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie