sportowy24
  Paweł Janas szkolił trenerów w Białymstoku. MOSP chce się...

  Paweł Janas szkolił trenerów w Białymstoku. MOSP chce się rozwijać, stawia na szkolenia i nowoczesność [ZDJĘCIA]

  Tomasz Dworzańczyk

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Były selekcjoner reprezentacji Polski Paweł Janas (z lewej) podczas zajęć w białostockim MOSP
  1/12
  przejdź do galerii

  Były selekcjoner reprezentacji Polski Paweł Janas (z lewej) podczas zajęć w białostockim MOSP ©Wojciech Wojtkielewicz

  Zapowiadają się spore zmiany w Miejskim Ośrodku Szkolenia Piłkarskiego. Klub już zmienił logo, wprowadził nową aplikację, mającą na celu usprawnienie szkolenia, a teraz pracuje nad podniesieniem kwalifikacji swoich szkoleniowców.
  Ostatnio gościliśmy u nas bardzo zacnych gości, bowiem na nasze zaproszenie przyjechali do Białegostoku tak uznani szkoleniowcy jak Paweł Janas, Ryszard Komornicki, czy Tomasz Borkowski, którzy uczestniczyli w dwudniowej konferencji dla naszych trenerów - mówi Maciej Kudrycki, dyrektor sportowy MOSP i trener koordynator w białostockim ośrodku.
  Zobacz galerię
  Oprócz zajęć teoretycznych, trenerzy MOSP mogli zapoznać się w praktyce z metodami szkoleniowymi m.in. byłego selekcjonera reprezentacji Polski - Pawła Janasa, czy reprezentującego szwajcarską szkołę trenerską -Ryszarda Komornickiego.

  - Trenerzy przeprowadzili pokazowe zajęcia z rocznikiem 99, występującym w Centralnej Lidze Juniorów. Można było poznać inne ciekawe metody treningowe, jak choćby „GAG”, czyli - gra analiza, gra - z którą zapoznawał nas pan Komornicki. Wiele cennych uwag przekazał też pan Borkowski i myślę, że nabyta wiedza będzie bardzo przydatna w praktyce - mówi Kudrycki.

  Podniesienie jakości szkolenia to jeden z głównych celów MOSP na najbliższy czas. Białostocki ośrodek w przeszłości wychował już wielu zawodników, którzy zaistnieli w ekstraklasie, ale na tym nie zamierza poprzestać.

  CZYTAJ: Jagiellonia Białystok. Bodvarsson, Bezjak, Lazarević, Wójcicki. Jaga przedstawiła nowych zawodników [ZDJĘCIA, WIDEO]

  - Obecnie trwają prace, by na pewno poprawić stan infrastruktury klubowej i unowocześnić zarówno sam ośrodek, jak i pracę z młodzieżą. Plany są ambitne, ale wszystkiego na razie nie chciałbym zdradzać - mówi Kudrycki. - Na pewno celem jest to, żeby jak najszybciej doczekać się zawodników, którzy poradzą sobie w dorosłym futbolu - dodaje.

  Młodzi adepci MOSP, ich rodzice, a także trenerzy będą mieli teraz łatwiej, za sprawą specjalnej internetowej aplikacji - „Sportbm” oferującą nowe możliwości w kształceniu nowych pokoleń piłkarzy.

  - Każde dziecko, zrzeszone w MOSP będzie zarejestrowane w naszym nowym systemie, który wiele rzeczy usprawni. „Sportbm” to nowoczesna platforma oferująca kompletny zestaw do efektywnego zarządzania szkółkami i zajęciami sportowymi, z których na co dzień korzystają trenerzy jak i zawodnicy i ich opiekunowie - przekonuje Kudrycki.  Jagiellonia Białystok. Prezentacja nowych piłkarzy


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Rolnik z Podlasia znalazł żonę! Zobacz zdjęcia ze ślubu

  Rolnik z Podlasia znalazł żonę! Zobacz zdjęcia ze ślubu

  Białystok na przełomie wieków. Nie poznasz swojego miasta! (zdjęcia)

  Białystok na przełomie wieków. Nie poznasz swojego miasta! (zdjęcia)

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka