Paweł Arciszewski dwukrotnie stanął na podium kolarskich mistrzostw świata

(mark)
Paweł Arciszewski (z prawej) na podium mistrzostw świata
Paweł Arciszewski (z prawej) na podium mistrzostw świata pzsn.pl
Paweł Arciszewski z Białegostoku powrócił z Turcji z dwoma brązowymi medalami kolarskich mistrzostw świata niesłyszących.

Paweł Arciszewski - mieszkaniec Białegostoku odniósł wspaniały sukces. W Gaziantep w Turcji zdobył dwa brązowe medale mistrzostw świata w kolarstwie szosowym niesłyszących! Nasz reprezentant wywalczył je w jeździe indywidualnej na czas oraz w wyścigu szosowym za startu wspólnego.

Paweł Arciszewski nie jest osobą anonimową w kolarskim światku. Utalentowany sportowiec jest członkiem kadry narodowej niesłyszących, wielokrotnym mistrzem Polski. Jest także medalistą z Mistrzostw Europy Niesłyszących w Kolarstwie Górskim, które odbyły sie w Anhee (Belgia) w 2018 roku.

Paweł Arciszewski drugi w Maratonach Kresowych

W ostatnim krajowym czempionacie Paweł Arciszewski wywalczył dwa złote medale w Bychawie. Był pierwszy w indywidualnej jeździe na czas na 10 km niesłyszących (kat. MPZN) oraz zdobył trzecie miejsce w kategorii open. Dodajmy, że Paweł obronił tytuł mistrzowski z 2018 roku.

Białostoczanin jest także stypendystą Ministerstwa Sportu i Turystyki, objęty jest programem przygotowań i udziału w Igrzyskach Niesłyszących w 2021r.
Paweł Arciszewski z powodzeniem ściga się w innych wyścigach, m.in. w Maratonach Kresowych.