Patrycja Woronowicz mistrzynią Polski w boksie

Patrycja Woronowicz
Patrycja Woronowicz UKS Boxing Sokółka
Bardzo dobrze podczas mistrzostw Polski w Grudziądzu spisały się zawodniczki z Podlasia, które zdobyły osiem medali.

Po najcenniejszy - ze złotego kruszcu - sięgnęła juniorka UKS Boxing Sokółka Patrycja Woronowicz, startująca w wadze 75 kg. W półfinale nasza pięściarka rozbiła Angelikę Czech (Polonia Świdnica), zwyciężając przed czasem już w I rundzie. W boju o tytuł Woronowicz wygrała 4:1 z Sarą Milcarek (Ósemka Chojnice). Z tą zawodniczką półfinałową walkę przegrała Paulina Borysiewicz z Hetmana Białystok i musiała zadowolić się brązowym medalem.

W tej samej kategorii wiekowej tytuł wicemistrzyni kraju w wadze 81 kg wywalczyła Aneta Kiendry z Cristalu Pruszynki Białystok, ulegając przez rsc w II rundzie Karolinie Cyran z Gwardii Wrocław. Z brązowym krążkiem z Grudziądza wróciła także Anna Kirpsza (Boxing Sokółka), startująca w wadze 64 kg.

Wśród seniorek dwa srebrne medale zdobyły zawodniczki Cristalu Pruszynki. Finałowe walki jednogłośnie (0:5) przegrały Katarzyna Cichosz, (75 kg) z Lidią Fidurą (Walka Zabrze) oraz Karolina Bagnowska, która musiała uznać wyższość Anny Słowik z Legii Warszawa. W półfinale Bagnowska przez rsc w I rundzie pokonała koleżankę klubową Izabelę Gil, której przypadł brązowy medal.

Źle zawody w Grudziądzu wspominać będą nasze największe nadzieje na złoto wśród seniorek. Martyna Letkiewicz (OSiR Suwałki, 54 kg) przegrała w półfinale 2:3 z Aleksandrą Paczków (BKS Gorzów Wielkopolski) i zajęła trzecie miejsce.

Beata Koroniecka (Hetman, 64) przegrała walkę ćwierćfinałową 0:5 z Sylwią Maksym (Skorpion Szczecin) i wróciła do domu bez medalu.