Paraolimpiada Tokio 2020. Rafał Czuper krok od mistrzostwa i złotego medalu.

Rafał Czuper
Rafał Czuper Polski Komitet Olimpijski
W poniedziałek Rafał Czuper stanie do meczu o złoty medal Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio w tenisie stołowym.

O złoto zawodnik Startu Białystok zagra z odwiecznym swoim rywalem Francuzem Fabienem Lamiraultem.

Polak w drodze do finału rozegrał cztery spotkania. W grupie łatwo pokonał Rosjanina i Hiszpana po 3:0. Ćwierćfinałowy mecz Rafała Czupera nie był już dla Polaka „spacerkiem”. Jego rywalem w walce o półfinał był Czech Jiri Suchanek. Pierwsze dwa sety były popisem naszego tenisisty stołowego. Wygrał w nich do 6 i 4. Problemy zaczęły się w trzeciej partii, gdy Czech uzyskał przewagę wygrywając do 7. W kolejnym secie Suchanek prowadził już 8:6. Czuper doprowadził do wyrównania 9:9 i wygrał dwie ostatnie wymiany. Także wynikiem 3:1 w setach zakończył się mecz półfinałowy z Koreańczykiem Park Jin Cheul.

– Po raz pierwszy na tych igrzyskach jestem mega zadowolony nie tylko z wyniku, ale i z gry. Wcześniej były tylko wyniki – mówił w telewizyjnym wywiadzie dla TVP Sport Rafał Czuper przed finałem. – Wiele razy powtarzałem, że lubię iść do przodu. Teraz mam szansę, która może się już nie powtórzyć – dodał tenisista stołowy Startu Białystok paraolimpijczyk Rafał Czuper.

W bezpośrednich pojedynkach Czuper tylko raz wygrał z Francuzem, ale uczynił to w ostatnim meczu. - Jestem więc optymistą - mówi Czuper. - Wygrał z nim w ostatnim turnieju przed covidem w Hiszpanii - dodał nasz tenisista stołowy.

Mecze grupowe
Rafał Czuper – RasulNazirow (Rosyjski Komitet Paraolimpijski) 3:0 (11:3, 11:4, 11:4)
Rafał Czuper – Iker Sastre (Hiszpania) 3:0 (11:6, 11:9, 11:6).
1/4 finału: Rafał Czuper – Jiri Suchanek (Czechy) 3:1 (11:6, 11:4, 7:11, 11:9)
1/2 finału: Rafał Czuper – Park Jin Cheol (Korera Południowa) 3:1 (11:2, 4:11, 11:8, 11:9)