Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Parada z prawdziwym Mikołajem w Bielsku Podlaskim. Już 2 grudnia

Agata Sawczenko
Agata Sawczenko
Niektórzy będą w saniach, inni na platformach, będą elfy i śnieżynki, pojawi się Królowa Śniegu, a także tajemnicze postacie z różnych baśni... Niektórzy skorzystają z wytwornic mgły i baniek. Będą śpiewy i inscenizacje. W sumie przed sceną, która znajdzie się na placu w Bielsku Podlaskim, wystąpi 18 zespołów. Zaprezentują się przed prawdziwym Mikołajem!
Niektórzy będą w saniach, inni na platformach, będą elfy i śnieżynki, pojawi się Królowa Śniegu, a także tajemnicze postacie z różnych baśni... Niektórzy skorzystają z wytwornic mgły i baniek. Będą śpiewy i inscenizacje. W sumie przed sceną, która znajdzie się na placu w Bielsku Podlaskim, wystąpi 18 zespołów. Zaprezentują się przed prawdziwym Mikołajem! Anatol Chomicz
Niektórzy będą w saniach, inni na platformach, będą elfy i śnieżynki, pojawi się Królowa Śniegu, a także tajemnicze postacie z różnych baśni... Niektórzy skorzystają z wytwornic mgły i baniek. Będą śpiewy i inscenizacje. W sumie przed sceną, która znajdzie się na placu w Bielsku Podlaskim, wystąpi 18 zespołów. Zaprezentują się przed prawdziwym Mikołajem!

2 grudnia to będzie wyjątkowy dzień w Bielsku Podlaskim. To wtedy miasto odwiedzi prawdziwy Mikołaj z Laponii. Będzie tu od rana. Przez cały dzień będzie spotykał się z małymi i dorosłymi mieszkańcami Bielska Podlaskiego. Dorosłymi? No pewnie! Bo kto powiedział, że duży nie może wierzyć w Mikołaja?

Mikołaj do Bielska przyjedzie na zaproszenie burmistrza miasta, Fundacji Grupy Unibep Unitalent i Konsula Honorowego Republiki Finlandii.

Wizyta rozpocznie się już o godz. 10 w bielskim szpitalu. Tam Mikołaj spotka się z pacjentami oddziału pediatrycznego. Będzie chwila na porozmawianie, zadanie pytania, powiedzenie wierszyka. Bo przecież Mikołaj zna język polski! Dzieciaki dostaną też nieco wcześniej mikołajkowe podarunki.

Ze szpitala Mikołaj popędzi do Urzędu Miasta. Tam będą już na niego czekali podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy. Już przygotowują specjalny występ, by podziękować Mikołajowi za wizytę.

Później chwilę sam na sam z Mikołajem będą miały dzieci pracowników Unibepu. Po spotkaniu z nimi Mikołaj uda się na plac przed bielskim ratuszem. O godzinie 14 będą mogły się z nim spotkać wszystkie dzieci z Bielska. No i oczywiście ich rodzice, nauczyciele, opiekunowie.

Mieszkańcom chwile oczekiwania na niecodziennego gościa umilą kolędy śpiewane wspólnie ze Studiem Piosenki „Fart” z Bielskiego Domu Kultury.

Później przed Mikołajem przedefilują reprezentacje osiemnastu placówek z naszego miasta (przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz placówek opiekuńczych), których podopieczni zaprezentują specjalnie przygotowane na tę okazję programy. Będą one oceniane przez Mikołaja i towarzyszących mu jurorów, a najciekawsze z nich zostaną nagrodzone. Upominki otrzymają wszystkie reprezentacje prezentujące się przed gościem honorowym. Całość odbędzie się w ramach projektu „Zadziw Mikołaja, czyli zaprezentuj się na 100%” przygotowanego przez Fundację Grupy Unibep „Unitalent”.

- Bo chcieliśmy i przy okazji wizyty Mikołaja nauczyć przedsiębiorczości - uśmiecha się Wojciech Jarmołowicz, prezes Fundacji Grupy Unibep „Unitalent”. Jak? Ci, którzy chcieli w fajny sposób zaprezentować się przed Mikołajem, mogli poprosić o pomoc właśnie fundację. Ta, na podstawie zgłoszonych projektów, wybierała najciekawsze pomysły przebrań i projektów na paradę. W sumie 18 szkół i placówek dostało na to od fundacji po tysiąc złotych.

Na co poszły te pieniądze, będziemy mogli przekonać się już w poniedziałek 2 grudnia podczas parady. Ale już dziś możemy zdradzić, że elfy i śnieżynki, pojawi się Królowa Śniegu, a także tajemnicze postacie z różnych baśni... Niektórzy skorzystają z wytwornic mgły i baniek, przyjadą na saniach albo na platformach. Będą śpiewy i inscenizacje. Wszystkie zespoły zaprezentują się tuż pod sceną, z której będzie podziwiał je Mikołaj.

Punktem kulminacyjnym poniedziałkowej wizyty będzie wspólne zapalenie światełek na choince ustawionej przed ratuszem oraz świątecznych iluminacji, którego dokona Mikołaj wraz organizatorami: Burmistrzem Miasta Bielsk Podlaski Jarosławem Borowskim, prezesem Fundacji Grupy Unibep „Unitalent” Wojciechem Jarmołowiczem i Konsulem Honorowym Finlandii w Białymstoku Andrzejem Parafiniukiem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny