Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Jedna z największych porażek protokołu VAR, jaką...

Oto największe kontrowersje VAR na mistrzostwach świata 2022. Wśród nich jest też z meczu Polski

Bramka Griezmanna nieuznana z powodu spalonego

Jedna z największych porażek protokołu VAR, jaką kiedykolwiek widzieliśmy, a wydarzyła się na największej scenie. Gol został nieuznany, co nie powinno być rozpatrywane, ponieważ sędzia zakończył mecz. Na szczęście dla FIFA nie miało to wpływu na klasyfikację w grupie.

Kiedy Aurelien Tchouameni zagrał piłkę w pole karne, Antoine Griezmann stał na spalonym. Napastnik reprezentacji Francji nie próbował jednak zagrać piłki ani minąć przeciwnika. Obrońca Montassar Talbi próbował uderzyć głową, ale odbijając piłkę skierował ją do Griezmanna, który strzelił gola, uważając, że wyrównał na 1:1 w 98. minucie.

Zawodnicy, jak zwykle, wrócili za linię środkową. Nic nie wskazywało na to, że trwa weryfikacja VAR.

Sędzia z Nowej Zelandii, Matthew Conger, krótko zagwizdał na rozpoczęcie gry, po czy natychmiast – ale z wyraźną przerwą – odgwizdał koniecy meczu. Oznaczało to, że zezwolił na wznowienie gry, a zgodnie z protokołem VAR nie można ocenić przewinienia spalonego.

Samoopalacz zapewni piękną, brązową skórę bez zbędnego wysiłku. Jak go nakładać?