Oświadczenia majątkowe prezydentów Białegostoku, Suwałk i Łomży. Zobacz, który z nich zarobił najwięcej w 2020 roku

wal
Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski był w 2020 roku współwłaścicielem dwóch samochodów Wojciech Wojtkielewicz/Archowum
Prezydenci Białegostoku i Suwałk nie mieli żadnych długów, prezydent Łomży spłaca kredyt hipoteczny. Tadeusz Truskolaski zaoszczędził 35 tys. euro, Czesław Renkiewicz pożyczył komuś 80 tys. zł, a Mariusz Chrzanowski otrzymał darowiznę od ojca. Tak wynika z oświadczeń majątkowych za 2020 rok włodarzy trzech największych miast województwa podlaskiego.

Z oświadczenia prezydenta Białegostoku wynika, że na koniec 2020 roku zgromadził 334 tys. zł oszczędności (o prawie 36 tys. zł mniej niż w 2019 roku). Ponadto na koncie walutowym miał 35,6 tys. euro. To o dwa tysiące euro więcej niż rok wcześniej

Tadeusz Truskolaski dysponuje w ramach małżeńskiej wspólnoty majątkowej mieszkaniem o powierzchni prawie 100 metrów kwadratowych o wartości 440 tys. zł. Ma też letniskowy dom w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym o powierzchni 35 m kw. na działce o powierzchni 650 m kw. i garaż o powierzchni 20 m kw.

Czytaj też:Kwartet ze Słonimskiej i ich dwoje

Jeśli chodzi o dochody prezydenta, to głównym źródłem jest wynagrodzenie za pracę w Urzędzie Miejskim w Białymstoku. Z tego tytułu prezydent uzyskał w ubiegłym roku 194,8 tys. zł ( w 2019 roku było to 140,9 tys. zł). Prawie trzy razy mniej otrzymał za pracę w Uniwersytecie w Białymstoku (mniej o 4,5 tys. niż w 2019 roku). Ponadto w 2020 roku portfel prezydenta zasiliło 40 tys. zł jako zwrot kosztów w trzech sądowych sprawach. Ponadto otrzymał też niecałe 500 zł tytułem odszkodowania w innej sprawie.

Jeśli chodzi o pojazdy o wartości powyżej 10 tys., to Tadeusz Truskolaski ma po połowie udziałów w dwóch autach. Są to Volkswagen Passat z 2016 roku i Nissan Micra z 2017 roku. W pierwszym przypadku prezydent swój udział oszacował na 32 tys. zł, w drugim - na 20 tys. zł.

Kolejny rok z rzędu prezydent radzi sobie bez kredytów i pożyczek.

Czytaj też:Oświadczenia majątkowe marszałków za 2020 rok

Honda prezydenta Suwałk

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz zaoszczędził ok. 117 tys. zł. W swoim oświadczeniu mieścił też wierzytelność w kwocie 80 tys. zł z tytułu udzielonej pożyczki. Posiada też trzy akcje Wigry Suwałki Spółka Akcyjna o wartości 3 tys. zł.

Jeśli chodzi o nieruchomości, to w ramach małżeńskiej wspólnoty majątkowej jest właścicielem dwóch domów. Pierwszy ma powierzchnię 230 metrów kwadratowych i jest wart ok. 340 tys. zł. Drugi jest trzy razy mniejszy i cztery razy mniej warty.
Do tego dochodzą działki, na których stoją oba budynki. Pierwsza o powierzchni 487 m kw.. Jej wartość prezydent Suwałk oszacował na 60 tys. zł (plus 40 metrowy garaż za 40 tys.) Ta druga jest większa o 154 metry, ale jest o połowę mniej warta.

To nie jedyne działki, które posiada Czesław Renkiewicz. W oświadczeniu umieścił jeszcze działkę rolną, budowlaną i drogową. Wszystkie są warte razem 100 tys. zł

Głównym i najważniejszym źródłem dochodów prezydenta w ubiegłym roku było wynagrodzenie za pracę w Urzędzie Miejskim w Suwałkach. Czesław Renkiewicz zarobił z tego tytułu 173,3 tys. zł. W kwocie tej zawiera się nagroda jubileuszowa za 40 lat pracy.

Flota droga, która dysponuje to dwa samochody osobowe (Ford Ka z 2015 i Hyundai IX z 2013 roku) oraz motocykl (Honda FSJ400D z 2010)

Podobnie jak prezydent Białegostoku, także Czesław Renkiewicz nie ma żadnych zobowiązań kredytowych i pożyczkowych.

Czytaj też:Oświadczenie majątkowe prezydenta Suwałk za 2019 rok

Darowizna dla prezydenta Łomży

Oszczędności na swoim koncie zgromadził też prezydent Łomży, choć o wiele bardziej skromniejsze niż włodarze Białegostoku i Suwałk. Mariusz Chrzanowski na koniec 2020 roku odnotował je w kwocie 14. tys. zł. Posiada też dom o powierzchni 148 metrów kwadratowych, którego wartość wycenił na 810 tys. zł.

Jeśli chodzi o dochody, to na pierwszy plan wysuwają się te będące pokłosiem zatrudnienia w Urzędzie Miejskim w Łomży. Z tego tytułu Mariusz Chrzanowski osiągnął 132,7 tys. zł. Z kolei z tytułu pracy w Państwowej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Informatyki otrzymał 41,5 tys. zł. W sowim oświadczeniu umieścił też darowiznę od ojca w kwocie 30 tys. zł.
Razem z nim jest też współwłaścicielem Audi A4 z 2004 roku o wartości 17 tys. zł.

Zobowiązania Mariusz Chrzanowskiego to przede wszystkim kredyt hipoteczny wzięty na 25 lat w kwocie 550 tys. zł (do spłaty pozostało na koniec grudnia 2020 roku - 537 tys. zł).

Czytaj też:W 2019 roku prezydent Łomży nie miał kredytu

Oświadczenia majątkowe marszałków za 2019 rok. Zobacz, który radny jest najbogatszy [1.08.2020]

Drożyzna nad Bałtykiem. Lepiej wyjechać za granicę?

Wideo

Komentarze 10

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
12 maja, 10:01, PuszczaBialowieskaTV.pl:

a dlaczego prezydent Białegostoku łamiący prawo jest wciąż prezydentem? Co robi komisja rewizyjna rady miasta? Czy reprezentuje interesy Rogowskiego a nie mieszkańców Białegostoku? Przykład to bezprawna próba wywłaszczenia, okradzenia, oszukania i zburzenia domów mieszkańców ulicy Angielskiej i Ostrowieckiej w Białymstoku, gdzie prezydent wyręcza w budowie drogi dojazdowej do domów budowanych przez developera Rogowski Development działając na szkodę Białegostoku i jego mieszkańców. Czy Rogowski sponsoruje Truskolaskich? Udostępniał np. pomieszczenia przy ul. Legionowej na siedzibę komitetu wyborczego Truskolaskiego.

Krzysztof Truskolaski atakuje młotkiem własnego ojca, prezydenta Białegostoku Tadeusza? Krzysztof Truskolaski syn Tadeusza prezydenta Białegostoku kandydat .Nowoczesna.pl nie odpowiada na pytania o powiązania z Rogowski Development. Jego ojciec reprezentuje interesy Rogowskiego a nie mieszkańców Białegostoku, przykład to bezprawna próba wywłaszczenia, okradzenia, oszukania i zburzenia domów mieszkańców ulicy Angielskiej w Białymstoku gdzie prezydent wyręcza w budowie drogi dojazdowej do domów budowanych przez developera Rogowski Development działając na szkodę Białegostoku i jego mieszkańców. Czy Rogowski sponsoruje Truskolaskich? Udostępniał np. pomieszczenia przy ul. Legionowej na siedzibę komitetu wyborczego Truskolaskiego.

Czy taki "beton" będzie kruszyć Truskolaski młodszy? Czy zaatakuje młotkiem własnego ojca?

Nagranie podczas debaty kandydatów komitetów wyborczych do sejmu w wyborach 2015 r. Podlaski Klub Biznesu 01.10.2015 Pałac Hasbacha Białystok. https://youtu.be/wPufKSkcGr0

12 maja, 10:44, Gość:

oczywiście, że deweloperzy sponsoruja Truskolaskiego

Dudę sponsorował SKOK Wołomin. a PiS GetBack. Przypomnę że ze SKOK-ów wyparowało 6,5mld zł i za tym stali czołowi politycy PiS jak Lech Kaczyński, Andrzej Duda, Senator Bierecki i niejaki Sasin któremu świadek koronny przekazywał znaczne ilości pieniędzy. Ciekawostka, ten sam świadek koronny jak zeznaje przeciwko innym to jest wiarygodny wg. prokuratury ale jak mówi o tym że dawał kasę dla Sasina to już niewiarygodny. Dla porównania afera Amber Gold to tylko700 mln ale Tuska to trzeba obciążyć ale swoich za SKOKi to trzeba kryć. Morawiecki nie lepszy, Samoloty od Boeinga bez przetargu a miliony dolarów do raju podatkowego poszło. Najdroższe uzbrojenie bez przetargu i bez offsetu a dola poszła pod stołem. Nowak ze swoimi zegarkami to przy Obajtku biedak i frajer że brał tak mało.

G
Gość
12 maja, 12:28, Monika Wolska:

Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : https://linktr.ee/polishgirl

a jski normalny zechce taka nienormalną fuu

G
Gość
12 maja, 10:00, www.Koncerty.Bialystok.pl:

A jego oświadczenia majątkowego nie zobaczycie:( „Rozstrzygnąłem największe przetargi, mogę odejść” (i nie pokaże oświadczenia majątkowego, to tajemnica?)

Dlaczego były wiceprezydent Białegostoku Adam Poliński, decydujący o wyborze wykonawcy UNIBEP pracuje obecnie w tej firmie? (np. realizator „Opery” w Białymstoku (350 mln zł strat, nielegalna samowola budowlana bez wystarczającej ilości miejsc parkingowych), Stadionu Miejskiego (dach stadionu grozi zawaleniem, 50 mln strat, 2 lata opóźnienia ibialystok.blogspot.com/2018/09/stadion-grozi-zawaleniem-50-mln-strat-2.html, Galerii Alfa (nielegalna samowola budowlana, decyzje przed wyborami), Wiaduktu drogowego na odcinku Białystok – Kleosin („zamiast” lotniska regionalnego), modernizacja budynków Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.

POustawiał ogromne przetargi i POszedł na wakacje? Nie POkaże oświadczenia majątkowego, nie dowiemy się czy się nagle nie wzbogacił?

Wstyd mieszkać w mieście posługującym się skradzionym logiem, gdzie prezydent działa na szkodę mieszkańców, łamiąc prawo, za to na korzyść np. swojego pracodawcy Uniwersytetu w Białymstoku czy firm budowlanych wywłaszczając mieszkańców, nieudane absurdalne inwestycje pseudo "obwodnice" przez miasto zamiast poza miastem, nieprawdziwe „lotnisko” bez regularnych połączeń, przekręty jak spalarnia śmie(rc)i i rekordowy smog, krematorium, brak kolei miejskiej, rowery miejskie po 15 000 zł sztuka (droższe niż samochody), „obwodnice” w mieście zamiast poza miastem, kompromitujące gejhomologo, utrata szansy na status metropolii, rekordowe zadłużenie i bezrobocie, korupcja, nepotyzm. Olsztyn zrezygnował ze spalarni w zamian ma kasę na budowę tramwajów.

Tallin, stolica Estonii, miasto podobnej wielkości jak Białystok, ma darmową komunikacje zbiorową: autobusy, trolejbusy i tramwaje. Roczny koszt funkcjonowania to w przeliczeniu z euro 50 mln zł, Białystok jak duża wieś ma tylko autobusy, które kosztują nas prawie 2,5 raza więcej, bo 130 mln zł rocznie. Szczytem arogancji i łamania prawa jest blokowanie rejestracji stowarzyszenia osób poszkodowanych przez prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego bo powinien się wyłączyć z tej sprawy z powodu braku bezstronności. Trzeba natychmiast wyłączyć spalarnię śmieci! Spalając rocznie 100 000 ton nieposortowanych skutecznie śmieci szkodzi bardziej niż kilka tysięcy domowych pieców! W Białymstoku pogorszenie jakości powietrza nastąpiło po uruchomieniu spalarni śmieci na Andersa ze specjalnie niskim kominem by rakotwórcze dioksyny spadały na Białystok i okoliczne lasy oraz ujęcie wody pitnej dla Białegostoku w Wasilkowie, a nie na odległą o 10 km strefę uzdrowiska Supraśl. Czy Białystok czeka epidemia raka?

A przecież Białystok zawsze należał do miast znajczystszym powietrzem. Do Białegostoku zwozono też szlam z czajki, składowano koło ogrodów działkowych, by działkowicze wyniesli się.

G
Gość
12 maja, 10:00, www.FederacjaZielonych.pl:

ibialystok.blogspot.com/2018/06/polsat-o-biaymstokuapowkiekranymafia.html POLSAT o Białymstoku: łapówki, ekrany, mafia urzędnicza? Czy Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski i były wiceprezydent Adam Poliński zamiast dbać o mieszkańców i rozwijać przedsiębiorczość, stoją na czele zorganizowanej grupy przestępczej, wymuszającej łapówki? Czy dlatego inwestorzy uciekają z Białegostoku do okolicznych gmin? „27 maja 2018. Ekipa budowlana niszczy parking przed salą weselną. Demolka odbywa się na zlecenie Urzędu Miasta. Nielegalnie. Pomimo tego, że urzędnik, który kazał zburzyć parking siedzi na ławie oskarżonych, to właściciele biznesu nie są w stanie wyegzekwować od miasta naprawienia szkody. A to nie jedyny ich problem z białostockimi urzędnikami. http://www.polsatnews.pl/wideo-program/panstwo-w-panstwie-urzednicza-demolka_6713437/ reportaż 75 minut.

Czy Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski przeprosi mieszkańców? Pytanie po emisji programu POLSAT Państwo w Państwie o dewastacji parkingu i odcinaniu wjazdów do sal bankietowych „Promenada” i sklepu Marii i Józefa Bzura, na który prezydent, zamiast pojawić się samemu i wziąć odpowiedzialność, wysłał urzędniczkę w ciąży, by wzbudzić litość? 28.05.2018 konferencja prasowa Prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego i wiceprezydenta Białegostoku Rafała Rudnickiego na temat „Dni Miasta Białegostoku” https://youtu.be/91EWFm9DjBg

Dlaczego Urząd Miasta w Białymstoku dalej planuje odciąć dojazd do sklepu i sal bankietowych Promenada państwa Bzura przy ul. Wiklinowej 10 ekranami akustycznymi, które spowoduja przekierowanie hałasu z zakładu kamieniarskiego na domy mieszkalne zamiast chronić przed hałasem z ulicy, podczas gdy np. Tor Wschodzący Białystok dalej nie ma ekranów akustycznych, na skutek czego hałas z toru słychać nawet w odległości 2,5 km w Parku Konstytucji 3 Maja przy Filharmonii na ul. Podleśnej, akcencie ZOO?

Tor „Wschodzący Białystok” bez ekranów akustycznych, na skutek czego hałas z toru słychać nawet w odległości 2,5 km w Parku Konstytucji 3 Maja przy Filharmonii na ul. Podleśnej, akcencie ZOO? Trzeba myć auta po jeździe szutrową pylącą się drogą. Dlaczego w Białymstoku ekrany akustyczne nie powstają tam gdzie są potrzebne (np. tor wyścigowy Wschodzący Białystok, bloki przy trasie Niepodległości) ale tak, by odciąć dojazdy do firm które nie płacą łapówek urzędnikom i by doprowadzić te firmy do bankructwa? Pokazy jazdy ekstremalnej motocyklem bez stroju motocyklowego, w razie upadku? 27.10.2019 r. Zakończenie sezonu motocyklowego Tor Wschodzący Białystok https://youtu.be/xLqiG8MZbRA

cos w tym jest, wystarczy popatrzeć na brak miejsc pracy w Białymstoku

G
Gość
12 maja, 10:01, PuszczaBialowieskaTV.pl:

a dlaczego prezydent Białegostoku łamiący prawo jest wciąż prezydentem? Co robi komisja rewizyjna rady miasta? Czy reprezentuje interesy Rogowskiego a nie mieszkańców Białegostoku? Przykład to bezprawna próba wywłaszczenia, okradzenia, oszukania i zburzenia domów mieszkańców ulicy Angielskiej i Ostrowieckiej w Białymstoku, gdzie prezydent wyręcza w budowie drogi dojazdowej do domów budowanych przez developera Rogowski Development działając na szkodę Białegostoku i jego mieszkańców. Czy Rogowski sponsoruje Truskolaskich? Udostępniał np. pomieszczenia przy ul. Legionowej na siedzibę komitetu wyborczego Truskolaskiego.

Krzysztof Truskolaski atakuje młotkiem własnego ojca, prezydenta Białegostoku Tadeusza? Krzysztof Truskolaski syn Tadeusza prezydenta Białegostoku kandydat .Nowoczesna.pl nie odpowiada na pytania o powiązania z Rogowski Development. Jego ojciec reprezentuje interesy Rogowskiego a nie mieszkańców Białegostoku, przykład to bezprawna próba wywłaszczenia, okradzenia, oszukania i zburzenia domów mieszkańców ulicy Angielskiej w Białymstoku gdzie prezydent wyręcza w budowie drogi dojazdowej do domów budowanych przez developera Rogowski Development działając na szkodę Białegostoku i jego mieszkańców. Czy Rogowski sponsoruje Truskolaskich? Udostępniał np. pomieszczenia przy ul. Legionowej na siedzibę komitetu wyborczego Truskolaskiego.

Czy taki "beton" będzie kruszyć Truskolaski młodszy? Czy zaatakuje młotkiem własnego ojca?

Nagranie podczas debaty kandydatów komitetów wyborczych do sejmu w wyborach 2015 r. Podlaski Klub Biznesu 01.10.2015 Pałac Hasbacha Białystok. https://youtu.be/wPufKSkcGr0

oczywiście, że deweloperzy sponsoruja Truskolaskiego

G
Gość

Lepiej sprawdzić dzieci TT.

P
PuszczaBialowieskaTV.pl

a dlaczego prezydent Białegostoku łamiący prawo jest wciąż prezydentem? Co robi komisja rewizyjna rady miasta? Czy reprezentuje interesy Rogowskiego a nie mieszkańców Białegostoku? Przykład to bezprawna próba wywłaszczenia, okradzenia, oszukania i zburzenia domów mieszkańców ulicy Angielskiej i Ostrowieckiej w Białymstoku, gdzie prezydent wyręcza w budowie drogi dojazdowej do domów budowanych przez developera Rogowski Development działając na szkodę Białegostoku i jego mieszkańców. Czy Rogowski sponsoruje Truskolaskich? Udostępniał np. pomieszczenia przy ul. Legionowej na siedzibę komitetu wyborczego Truskolaskiego.

Krzysztof Truskolaski atakuje młotkiem własnego ojca, prezydenta Białegostoku Tadeusza? Krzysztof Truskolaski syn Tadeusza prezydenta Białegostoku kandydat .Nowoczesna.pl nie odpowiada na pytania o powiązania z Rogowski Development. Jego ojciec reprezentuje interesy Rogowskiego a nie mieszkańców Białegostoku, przykład to bezprawna próba wywłaszczenia, okradzenia, oszukania i zburzenia domów mieszkańców ulicy Angielskiej w Białymstoku gdzie prezydent wyręcza w budowie drogi dojazdowej do domów budowanych przez developera Rogowski Development działając na szkodę Białegostoku i jego mieszkańców. Czy Rogowski sponsoruje Truskolaskich? Udostępniał np. pomieszczenia przy ul. Legionowej na siedzibę komitetu wyborczego Truskolaskiego.

Czy taki "beton" będzie kruszyć Truskolaski młodszy? Czy zaatakuje młotkiem własnego ojca?

Nagranie podczas debaty kandydatów komitetów wyborczych do sejmu w wyborach 2015 r. Podlaski Klub Biznesu 01.10.2015 Pałac Hasbacha Białystok. https://youtu.be/wPufKSkcGr0

w
www.FederacjaZielonych.pl

ibialystok.blogspot.com/2018/06/polsat-o-biaymstokuapowkiekranymafia.html POLSAT o Białymstoku: łapówki, ekrany, mafia urzędnicza? Czy Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski i były wiceprezydent Adam Poliński zamiast dbać o mieszkańców i rozwijać przedsiębiorczość, stoją na czele zorganizowanej grupy przestępczej, wymuszającej łapówki? Czy dlatego inwestorzy uciekają z Białegostoku do okolicznych gmin? „27 maja 2018. Ekipa budowlana niszczy parking przed salą weselną. Demolka odbywa się na zlecenie Urzędu Miasta. Nielegalnie. Pomimo tego, że urzędnik, który kazał zburzyć parking siedzi na ławie oskarżonych, to właściciele biznesu nie są w stanie wyegzekwować od miasta naprawienia szkody. A to nie jedyny ich problem z białostockimi urzędnikami. http://www.polsatnews.pl/wideo-program/panstwo-w-panstwie-urzednicza-demolka_6713437/ reportaż 75 minut.

Czy Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski przeprosi mieszkańców? Pytanie po emisji programu POLSAT Państwo w Państwie o dewastacji parkingu i odcinaniu wjazdów do sal bankietowych „Promenada” i sklepu Marii i Józefa Bzura, na który prezydent, zamiast pojawić się samemu i wziąć odpowiedzialność, wysłał urzędniczkę w ciąży, by wzbudzić litość? 28.05.2018 konferencja prasowa Prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego i wiceprezydenta Białegostoku Rafała Rudnickiego na temat „Dni Miasta Białegostoku” https://youtu.be/91EWFm9DjBg

Dlaczego Urząd Miasta w Białymstoku dalej planuje odciąć dojazd do sklepu i sal bankietowych Promenada państwa Bzura przy ul. Wiklinowej 10 ekranami akustycznymi, które spowoduja przekierowanie hałasu z zakładu kamieniarskiego na domy mieszkalne zamiast chronić przed hałasem z ulicy, podczas gdy np. Tor Wschodzący Białystok dalej nie ma ekranów akustycznych, na skutek czego hałas z toru słychać nawet w odległości 2,5 km w Parku Konstytucji 3 Maja przy Filharmonii na ul. Podleśnej, akcencie ZOO?

Tor „Wschodzący Białystok” bez ekranów akustycznych, na skutek czego hałas z toru słychać nawet w odległości 2,5 km w Parku Konstytucji 3 Maja przy Filharmonii na ul. Podleśnej, akcencie ZOO? Trzeba myć auta po jeździe szutrową pylącą się drogą. Dlaczego w Białymstoku ekrany akustyczne nie powstają tam gdzie są potrzebne (np. tor wyścigowy Wschodzący Białystok, bloki przy trasie Niepodległości) ale tak, by odciąć dojazdy do firm które nie płacą łapówek urzędnikom i by doprowadzić te firmy do bankructwa? Pokazy jazdy ekstremalnej motocyklem bez stroju motocyklowego, w razie upadku? 27.10.2019 r. Zakończenie sezonu motocyklowego Tor Wschodzący Białystok https://youtu.be/xLqiG8MZbRA

w
www.Koncerty.Bialystok.pl

A jego oświadczenia majątkowego nie zobaczycie:( „Rozstrzygnąłem największe przetargi, mogę odejść” (i nie pokaże oświadczenia majątkowego, to tajemnica?)

Dlaczego były wiceprezydent Białegostoku Adam Poliński, decydujący o wyborze wykonawcy UNIBEP pracuje obecnie w tej firmie? (np. realizator „Opery” w Białymstoku (350 mln zł strat, nielegalna samowola budowlana bez wystarczającej ilości miejsc parkingowych), Stadionu Miejskiego (dach stadionu grozi zawaleniem, 50 mln strat, 2 lata opóźnienia ibialystok.blogspot.com/2018/09/stadion-grozi-zawaleniem-50-mln-strat-2.html, Galerii Alfa (nielegalna samowola budowlana, decyzje przed wyborami), Wiaduktu drogowego na odcinku Białystok – Kleosin („zamiast” lotniska regionalnego), modernizacja budynków Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.

POustawiał ogromne przetargi i POszedł na wakacje? Nie POkaże oświadczenia majątkowego, nie dowiemy się czy się nagle nie wzbogacił?

Wstyd mieszkać w mieście posługującym się skradzionym logiem, gdzie prezydent działa na szkodę mieszkańców, łamiąc prawo, za to na korzyść np. swojego pracodawcy Uniwersytetu w Białymstoku czy firm budowlanych wywłaszczając mieszkańców, nieudane absurdalne inwestycje pseudo "obwodnice" przez miasto zamiast poza miastem, nieprawdziwe „lotnisko” bez regularnych połączeń, przekręty jak spalarnia śmie(rc)i i rekordowy smog, krematorium, brak kolei miejskiej, rowery miejskie po 15 000 zł sztuka (droższe niż samochody), „obwodnice” w mieście zamiast poza miastem, kompromitujące gejhomologo, utrata szansy na status metropolii, rekordowe zadłużenie i bezrobocie, korupcja, nepotyzm. Olsztyn zrezygnował ze spalarni w zamian ma kasę na budowę tramwajów.

Tallin, stolica Estonii, miasto podobnej wielkości jak Białystok, ma darmową komunikacje zbiorową: autobusy, trolejbusy i tramwaje. Roczny koszt funkcjonowania to w przeliczeniu z euro 50 mln zł, Białystok jak duża wieś ma tylko autobusy, które kosztują nas prawie 2,5 raza więcej, bo 130 mln zł rocznie. Szczytem arogancji i łamania prawa jest blokowanie rejestracji stowarzyszenia osób poszkodowanych przez prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego bo powinien się wyłączyć z tej sprawy z powodu braku bezstronności. Trzeba natychmiast wyłączyć spalarnię śmieci! Spalając rocznie 100 000 ton nieposortowanych skutecznie śmieci szkodzi bardziej niż kilka tysięcy domowych pieców! W Białymstoku pogorszenie jakości powietrza nastąpiło po uruchomieniu spalarni śmieci na Andersa ze specjalnie niskim kominem by rakotwórcze dioksyny spadały na Białystok i okoliczne lasy oraz ujęcie wody pitnej dla Białegostoku w Wasilkowie, a nie na odległą o 10 km strefę uzdrowiska Supraśl. Czy Białystok czeka epidemia raka?

w
www.i.Bialystok.pl

Wszystko co zrobiły Tur=Tusk=olaskie jest g...warte i się wali?

Jak zwykle gdy pojawia się problem wychodzi niekompetencja, czy to śnieg, smog, czy zatapianie ulic w mieście, brak dotacji z UE=bankructwo.

Czemu bankrut Tur=Tusk=olaski nie POda się do dymisji? Jego wojna z rządem szkodzi mieszkańcom! Tur=Tusk=olaski: nieprawidłowości, łamanie prawa, oszustwa, kłamstwa od lat? Skończyły się dotacje z Unii Europejskiej i okazuje się że zostały rozkradzione na absurdalne deficytowe przedsięwzięcia, na których utrzymanie brak teraz pieniędzy. Przykłady w Białymstoku: rakotwórcza spalarnia śmieci zamiast recyklingu, stadion z dachem grożącym zawaleniem, pseudoobwodnice w mieście zamiast poza miastem, pseudolotnisko bez możliwości przedłużenia pasa startowego do wymaganych 2,5 km. Firmy uciekają poza miasto z powodu korupcji, inne miasta stać na bezpłatna komunikację a Białystok bez kolei miejskiej możliwej do uruchomienia od jutra staje się zakorkowaną nekropolia zamiast metropolią, z wiceprezydentem zatrudnionym z firmie za rzecz której przetargi rozstrzygał. Do tego sfałszowane wybory na prezydenta i dający poczucie bezkarności mafijny układ władzy z policją, sądami i prokuraturą.

lotnisko w mieście zamiast poza miastem, a co się z tym wiąże bez możliwości rozbudowy np. przedłużenia zbyt krótkiego pasa startowego,

pseudoobwodnice w mieście zamiast poza miastem

firmy uciekają z Białegostoku poza miasto

zakup autobusów miejskich z silnikami diesla zamiast np. na gaz lub na prąd o co wnioskuje od wielu lat, co od 2004 r roku spowodowało około 200 mln zł strat

brak utworzenia kolei miejskiej

wykorzystywanie stanowiska prezydenta do np. spraw uniwersytetu w Białymstoku – miejsca pracy prezydenta

działanie spalarni śmieci zamiast ich recyklingu

rowery miejskie kosztujące w przeliczeniu ponad 13 000 zł za sztukę

Jak widać gdy kończą się pieniądze z Unii Europejskiej Białystok nie jest moim zdaniem miastem sprawnie i gospodarnie zarządzanym, porównując do innych miast jak np. Olsztyn, który w tym samym czasie zbudował sieć linii tramwajowych, ma prawdziwe lotnisko czy np. jak Lublin, Rzeszów.

Nawet mniejsze miasta mają np. bezpłatną komunikację dla mieszkańców np. Bielsk Podlaski."

ustawianie ekranów akustycznych zamiast przy np. torze wschodzący Białystok w sposób odcinający dojazd do firm np. przy ul. Wiklinowej 10

Dodaj ogłoszenie