Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Oświadczenia majątkowe białostockich radnych. Kto najwięcej zarobił, a kto się zadłużył w 2019 roku?

Tomasz Mikulicz
Tomasz Mikulicz
Najwięcej pieniędzy na koncie, bo ponad 1,4 mln zł, zgromadził Andrzej Perkowski z KO.  On też ma najdroższą nieruchomość - 436-metrowy dom wart ponad 1,5 mln zł. Najwięcej też w zeszłym roku zarobił - ponad 1,06 mln zł. Ale też ma najwyższe kredyty - na ponad 381 tys. zł), i 350 tys. zł.
Najwięcej pieniędzy na koncie, bo ponad 1,4 mln zł, zgromadził Andrzej Perkowski z KO. On też ma najdroższą nieruchomość - 436-metrowy dom wart ponad 1,5 mln zł. Najwięcej też w zeszłym roku zarobił - ponad 1,06 mln zł. Ale też ma najwyższe kredyty - na ponad 381 tys. zł), i 350 tys. zł. Tomasz Mikulicz
W Biuletynie Informacji Publicznej zamieszczono oświadczenia majątkowe białostockich radnych za 2019 rok. Najwięcej pieniędzy na koncie, bo ponad 1,4 mln zł, zgromadził Andrzej Perkowski z KO. On też ma najdroższą nieruchomość - 436-metrowy dom wart ponad 1,5 mln zł. Najwięcej też w zeszłym roku zarobił - ponad 1,06 mln zł. Ale też ma najwyższe kredyty - na ponad 381 tys. zł i 350 tys. zł. Najnowszym samochodem jeździ zaś Rafał Grzyb z KO. Ma Forda Focusa, rocznik 2019.

Analizując oświadczenia majątkowe białostockich radnych, które pojawiły się właśnie w Biuletynie Informacji Publicznej widać, że w czterech spośród pięciu kategorii "wygrywa" radny KO Andrzej Perkowski. Zgromadził on najwięcej na koncie, ma najdroższą nieruchomość oraz najwięcej w zeszłym roku zarobił. Ale też i ma najwyższe kredyty.

Strącił on z pozycji lidera zwycięzcę wśród radnych składających oświadczenia za 2018 rok, czyli Mateusza Sawickiego z PiS. W zeszłym roku pisaliśmy, że w 2018 roku posiadał on dwie działki o łącznej wartości 14 mln zł. Obecnie w jego oświadczeniu już ich nie znajdziemy. Na biedę jednak nie narzeka. Z samego stosunku pracy uzyskał w zeszłym roku ponad 181,7 tys. zł. Radny poinformował też w swoim oświadczeniu, że swoją zeszłoroczną pensję radnego przekazał na rzecz stowarzyszenia Droga.

Czytaj też: Białystok: Oświadczenia majątkowe radnych 2019. Wszystkich przebija Mateusz Sawicki, syn szefa Jazbudu

W oświadczeniach majątkowych można też znaleźć sporo innych ciekawostek. Rafał Grzyb z KO (który jeździ najnowszym samochodem wśród radnych - Fordem Focusem, rocznik 2019) podwoił wartość swojego 241-metrowego domu. O ile w oświadczeniu za 2018 rok wpisał kwotę 400 tys. zł, obecnie wartość wzrosła do 800 tys. zł. Radny wyjaśnia w oświadczeniu, że taki skok wartości jest związany z tym, że dom został właśnie wykończony.

Czytaj też: Białystok: Oświadczenia majątkowe prezesów spółek miejskich. Zarabiają więcej niż prezydent

Dwa razy (ze 100 na 200 tys. zł) wzrosła też wartość 95-metrowego domu Stefana Nikiciuka z KO. Radny argumentuje to wstawieniem w domu ogrzewania kominkowego oraz solarów.

Czytaj też: Białystok. Oświadczenia majątkowe wiceprezydentów, skarbnika i sekretarza. Kto ma najwięcej na koncie, a kto zaciągnął najwyższy kredyt?

Ciekawostką jest, że oprócz pieniędzy czy papierów wartościowych radni gromadzą też sztabki złota. Takowe (o wartości 10 tys. zł) posiada radny niezależny Maciej Biernacki. Jeszcze w oświadczeniu za 2018 rok nietypowym majątkiem mógł się pochwalić też radny PiS Paweł Myszkowski. Wpisał on bowiem - wartą 50 tys. zł - rzeźbę. W oświadczeniu za 2019 rok już jej jednak nie ma.

Czytaj też: Oświadczenia majątkowe prezydentów trzech największych miast w województwie. Zobacz kto ma największy majątek

Ciekawostką jest też nietypowy pojazd, który ma Katarzyna Kisielewska-Martyniuk z KO. Chodzi o londyńską taksówkę LTI TX4, rocznik 2009.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Jakich benefitów oczekują polscy pracownicy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny