Olimpia Zambrów (białe stroje) trzecioligowe rozgrywki zainauguruje meczem z Unią Skierniewice Zbigniew Dowlaszewicz
Dla podlaskich trzecioligowców i większości drużyn z IV ligi miniony weekend był ostatnim, by sprawdzić formę przed rozpoczynającym się nowym sezonem.

W III lidze piłkarskiej występują tylko dwie podlaskie drużyny Jagiellonia Białystok i Olimpia Zambrów. Jagiellonia II w sobotę zremisowała ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:1, a Olimpia Zambrów pokonała KS CK Troszyn 4:2.

Zadowolony z drugiej połowy sparingu ze Świtem był trener Jagi II Adrian Siemieniec, który dla klubowych mediów powiedział – Zmierzyliśmy się z zespołem z czołówki III ligi, który postawił niezłe warunki, zarówno jeśli chodzi o jakość gry jak i o otoczkę mentalną meczu, czyli agresywność, nieustępliwość czy dużą determinację. Ponadto w tym meczu były elementy takie jak wywieranie presji na sędziego czy przeciwnika. Było również bardzo dużo stałych fragmentów, fizycznej gry oraz bezpośrednich starć. Jeżeli chodzi o przebieg spotkania to zagraliśmy jeśli nie bardzo słabą to po prostu słabą pierwszą połowę. Skupiliśmy się na rzeczach niezwiązanych z piłką, na zewnętrznych czynnikach, na które nie mamy wpływu i dlatego ta połowa. W przerwie, po rozmowie z zespołem, wspólnie znaleźliśmy problem, z którym mierzyliśmy się w pierwszej połowie. Wobec tego po zmianie stron obraz gry zdecydowanie się zmienił. Nie tylko poprawiliśmy jakość naszej gry, ale też skupiliśmy się na elementach mających na to bezpośredni wpływ. Druga połowa zdecydowanie na plus, ale jeżeli chcemy regularnie wygrywać w tej lidze to nie możemy grać dobrze tylko przez 45 minut. Tak musi wyglądać cały mecz. Spotkanie ze Świtem pokazało, w jakich realiach, jako drużyna, będziemy musieli się obracać na przestrzeni sezonu – powiedział trener Jagiellonii II.

Z kolei Olimpia Zambrów pokonała KS CK Troszyn 4:2 czołowym zespołem z ubiegłego sezonu IV ligi mazowieckiej . Mecz rozegrany został w trzech formach czasowych 2 x 45 min. oraz dodatkowe 20 minut.

- Bardzo ambitnie zagrała drużyna z IV ligowego Troszyna. Przez większość meczu mocno stawiała opór zambrowianom. Ale już na początku drugiej połowy niezawodny Kamil Zalewski otworzył wynik spotkania. Drugą bramkę strzelił młodziutki Kacper Piekarski uderzając mocno piłkę zza pola karnego. Trzecim trafieniem lobującym bramkarza gości popisał się nowy nabytek zambrowskiego beniaminka Daniel Siemieniuk, wykorzystując długie crossowe podanie na wolne pole. Później w szeregi zambrowian wdarło się nieco nonszalancji w grze i po stracie w ataku goście przeszli do kontrataku celnie kończąc swoją akcję. W trzeciej odsłonie kibice zobaczyli już tylko po jednej bramce po obu stronach - relacjonuje statystyk Olimpii Zambrów Zbigniew Dowlaszewicz.

Za tydzień Jagiellonia II Białystok i Olimpia Zambrów rozpoczną nowy sezon III ligi. Jagiellonia II zagra na wyjeździe z beniaminkiem Wartą Sieradz (sobota, 6.08, godz. 17), a Olimpia Zambrów podejmie Unię Skierniewice (sobota, 6.08, o godz. 17).

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Jagiellonia II Białystok 1:1 (1:0).
Bramka dla Jagiellonii II: Matus 60.
Jagiellonia II: Piekutowski (46. Żynel) – Bernatowicz (46. Kruszewski), Ozga (20. Orpik), Czerech, zawodnik testowany (46. Wasilewski), Bayer (75. Piórkowski), Matsui, Matus (70. Huczko), Wiktoruk, Twarowski (75. Wojdakowski), Bortniczuk.

Olimpia Zambrów – KS CK Troszyn 4:2 (0:0, 3:1)
Bramki dla Olimpii: Kamil Zalewski, Kacper Piekarski,. Daniel Siemieniuk - 2 dla Olimpii oraz Dawid Kałek, zawodnik testowany - dla KS CK Troszyn.

Tur Bielsk Podlaski — Puszcza Hajnówka 9:0 (5:0)
Bramki: Stypułkowski 1, 35, 57, 80, K. Kosiński 12, 43, 51, 64, Niemczynowicz 17.
Tur (I połowa): Drozdowski — K. Kulikowski, Dzienis, Onacik, A. Kosiński — testowany skrzydłowy, Niemczynowicz, A. Lewczuk, Stypułkowski — K. Kosiński, Troc;
II połowa: Drozdowski — Baran, Łochnicki, A. Lewczuk, R. Kulikowski — Niemczynowicz, A. Kosiński — Popiołek, K. Kosiński, M. Bazylewski (61. Troc) — Stypułkowski.

ŁKS 1926 Łomża - KS Śniadowo 2:1 (0:0).
Bramki: 1:0 Przemysław Żebrowski 60, 1:1 Jakub Sakowski 75, 2:1 Wiktor Walczak 85.