Osobowość Roku 2018. Poznaliśmy zwycięzców. Za nami uroczysta gala (zdjęcia, video)

Akcja specjalna
Gala Osobowość Roku 2018. Poznaliśmy zwycięzców
Gala Osobowość Roku 2018. Poznaliśmy zwycięzców Anatol Chomicz
Wiesław Koluch, Julian Lesiński, Rafał Rudnicki i Robert Mucha. To oni zwyciężyli w czterech kategoriach finału wojewódzkiego w plebiscycie Osobowość Roku 2018 zorganizowanego przez "Gazetę Współczesną" i "Kurier Poranny". Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 8 marca w Muzeum Podlaskim w Białymstoku.

Gala, podczas której jego zwycięzcy oraz finaliści odebrali statuetki, dyplomy i nagrody z rąk redaktora naczelnego, Jarosława Jabłońskiego, odbyła się 8 marca w Muzeum Podlaskim w Białymstoku.

Pierwsze miejsce w kategorii Kultura zajął Julian Lesiński, a w kategorii Biznes bezkonkurencyjny był Robert Mucha, dyrektor Witraż Okna.

W kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna zwyciężył Wiesław Koluch, twórca dyscypliny Koluchstyl, fundator Medalu Serce Ziemi, a w kategorii Samorządność i Społeczność Lokalna - Rafał Rudnicki, wiceprezydent Białegostoku.

Plebiscyt Osobowość Roku 2018 został zorganizowany po raz drugi przez Gazetę Współczesną i Kurier Poranny.

Kandydatów nominowała redakcyjna kapituła pod przewodnictwem redaktora naczelnego „Kuriera Porannego” i „Gazety Współczesnej”.

Osoby, które nieustannie działają na rzecz regionu i jego mieszkańców zgłaszali również nasi Czytelnicy.

Tak możemy wyrazić im swoją wdzięczność oraz docenić ich pracę.

Oto nasi zwycięzcy:

OSOBOWOŚĆ ROKU 2018 Działalność społeczna i charytatywna

1. Wiesław Koluch, który stworzył dyscyplinę sportową Koluchstyl, która dotarła już do 62 państw na wszystkich kontynentach. Jest fundatorem Medalu Serce Ziemi.
  2. ks. Piotr Kobeszko, dyrektor Centrum Pomocy "Caritas" w Czarnej Białostockiej
  3. Emilia Malinowska Rafałowska, pielęgniarka

OSOBOWOŚĆ ROKU 2018 Kultura

1. Julian Lesiński, białostocki piosenkarz, aktor oraz dziennikarz radiowy
  2. Julian Lesiński zdobył pierwsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu im. Bohdana Wesołowskiego w Odessie oraz I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Sofia Grand Prix 2018. Wydał też singiel „Affinity”. I za to został nominowanym w naszym plebiscycie.
  3. Cecylia Bach -Szczawińska, historyk amator z Krynek
  4. Bogdan Topolski, pracownik SOK, dyrektor artystyczny Suwałki Blues Festival

OSOBOWOŚĆ ROKU 2018 Samorządność i społeczność lokalna

1. Rafał Rudnicki, wiceprezydent Białegostoku. został nominowany za sprawne zarządzanie trudnymi obszarami jak edukacja, sport, kultura; za ciekawe eventy promujące miasto np. Turniej Bayern Munchen czy ramka na Rynku Kościuszki.
  2. Izabela Randzio, kierownik CIS z powiatu grajewskiego
  3. Emilian Kudyba, działacz społeczny z Łomży

OSOBOWOŚĆ ROKU 2018 | Biznes

1. Robert Mucha, dyrektor Witraż Okna. Został nominowany za wprowadzanie innowacji do przedsiębiorstwa, stały rozwój biznesu, zaangażowanie i skuteczne dążenie do wyznaczonych celów.
  2. Krzysztof Warszawik, prezes zarządu Natrix
  3. Joanna Czarkowska, właściciel butiku Mona Lisa

Relację z gali oraz artykuły poświęcone zwycięzcom etapu powiatowego oraz Osobowościom Roku 2018 można przeczytać w dodatku do wydania Gazety Współczesnej i Kuriera Porannego, który ukazał się 13 marca.