Osłabiony ATS Białystok przegrał w Inowrocławiu. Pierwszy triumf Noteci

Julia Szymczak wygrała w Inowrocławiu oba single
Julia Szymczak wygrała w Inowrocławiu oba single Wojciech Wojtkielewicz
Tenis stołowy. W zaległym meczu grupy północnej I ligi ATS Białystok przegrał na wyjeździe z Notecią Inowrocław 4:6. Dla gospodyń było to premierowe zwycięstwo w tym sezonie.

Minimalna porażka drużyny Karola Dyszkiewicza z czerwoną latarnią tabeli nie jest jednak sensacją, bo Podlasianki zagrały osłabione brakiem Inny Karahodziny.

Zastępująca Białorusinkę 15-letnia Monika Tereszkiewicz nie była w stanie ugrać nawet seta i drużyna z Inowrocławia wykorzystała lukę w składzie białostoczanek.

W ekipie przyjezdnych na brawa zasłużyła Julia Szymczak, która na pierwszym stole pokonała gładko Natalie Ciemną 3:0 i po dramatycznym, pięciosetowym boju Katarzynę Palacz 3:2. O tym, jak ciężki bój z liderką Noteci stoczyła 16-letnia pingpongista z Białegostoku najlepiej świadczy wynik pierwszej partii, wygranej przez nią 23:21. Potem dwa sety wygrała Palacz (12:10 i 11:5), ale końcówka potyczki należała do Szymczak, która triumfowała 12:10 i 11:8.

Po punkcie dla Podlasianek dołożyły Gabriela Dyszkiewcz (3:0 z Natalią Ciemną) i Monika Leonowicz (3:0 z Kamilą Kłos). Niestety, przyjezdne nie zdołały nic ugrać w deblach i właśnie to spowodowało ich porażkę.

Mająca dotąd zerowe konto ekipa z Inowrocławia może teraz śmiało myśleć o uniknięciu bezpośredniej degradacji z I ligi (spada ostatni zespół, a ekipy z miejsc 8-9 grają baraże). Rozgrywki zostaną wznowione w styczniu. Już w premierowej kolejce w 2017 roku dojdzie do białostockich derbów - ATS gościć będzie w hali sąsiadek z Galaxy.

Wynik meczu zaległego

Noteć Inowrocław - ATS Białystok 4:6. Punkty dla ATS: Szymczak - 2; Dyszkiewicz - 1, Leonowicz - 1.

1. Hals9 17 65:25

2. MRKS Gdańsk 9 15 65:25

3. GLKS II Nadarzyn 9 15 60:30

4. Agro-Sieć9 13 58:32

5. ATS BIAŁYSTOK9 8 47:43

6. AZS PWSiP ŁOMŻA9 8 38:52

7. GALAXY 9 5 37:53

8. Stella 9 5 35:55