Oskar Zawada z szóstym golem w lidze australijskiej. Po karnym Polaka buchał ogień

Jacek Czaplewski
Radość Zawady i kibiców po jego golu
Radość Zawady i kibiców po jego golu Twitter
Oskar Zawada zagrał ledwie kilka minut, ale i tak zdążył błysnąć. W meczu ligi australijskiej jako zmiennik wykorzystał rzut karny, którego sam wywalczył. Jego zespół Wellington Phoenix ograł 3:0 Macarthur FC i tym samym awansował na pozycję lidera tabeli. Zobacz, w jaki sposób Polak strzelił szóstego gola w sezonie.

Oskar Zawada: Przełamanie w Australii

Zawada niedawno wyleczył kontuzję. W sobotnim meczu pojawił się na murawie dopiero w 87 minucie. Zdążył otrzymać żółtą kartkę, potem wywalczyć jedenastkę i wreszcie strzelić gola po strzale z prawej nogi bliżej lewego słupka.

Jakby tego wszystkiego było mało, Zawada pokonał rodaka, który go sfaulował. To bramkarz Filip Kurto nie popisał się w jednej z ostatnich akcji meczu.

To szósty gol Zawady w sezonie, ale pierwszy od 27 stycznia. W tym czasie rozegrał cztery inne występy. Osiem pozostałych spotkań musiał opuścić z uwagi na urazy.

W lidze australijskiej dobiega końca sezon zasadniczy. Nowozelandzki Wellington Phoenix FC na pewno wystąpi w play-offach. Dzięki zgromadzonym punktom - tak jak Central Coast Mariners - zacznie nie od ćwierćfinału, lecz półfinału.

28-letni Zawada jako junior wyjechał do Niemiec, potem grał także w Holandii, aż wreszcie spróbował swoich sił w Wiśle Płock, Arce Gdynia czy Rakowie Częstochowa (występował jeszcze dla Stali Mielec). To piłkarski obieżyświat. Przez chwilę miał też okazję grać w Korei Południowej.