OSiR Wigry Suwałki - Włókniarz Białystok 1:1

Piłkarze Włókniarza Białystok (niebieskie stroje) spisują się bardzo dobrze w lidze juniorów starszych. Fot. Wojciech Oksztol
Drużyna OSiR Wigry Suwałki zremisowała 1:1 z Włókniarzem Białystok w najciekawszym meczu ligi juniorów starszych. Dzięki zdobytemu na wyjeździe punktowi drużyna Mirosława Wencela została liderem tabeli.

Włókniarz ma jednak więcej rozegranych meczów niż mające komplet zwycięstw dwie drużyny Jagiellonii Białystok i Dąb Dąbrowa Białostocka.

- W Suwałkach przeważaliśmy w pierwszej połowie, ale to Wigry objęły prowadzenie. Po rzucie rożnym naszego bramkarza pokonał Damian Pomian - opowiada Wencel. - Po przerwie gra się wyrównała, a nam udało się wdoporowadzić do remisu po rzucie wolnym. Wspaniałym strzałem popisał się Dawid Zianiewicz - dodaje.

Faworyt rozgrywek - pierwszy zespół Jagiellonii, napotkał na zaskakująco silny opór w Śniadowie, ale ostatecznie poradził sobie z gospodarzami 4:2.

Wśród juniorów młodszych nadal skutecznością imponuje drużyna MOSP-Jagiellonii, która znów zanotowała dwucyfrowy wynik, tym razem bijąc 10:0 KS Wasilków.

Najwyższe zwycięstwo w weekendowej serii gier odnotowali trampkarze starsi COKiS Ciechanowiec, którzy rozgromili Spartę 1951 Szepietowo aż 20:0.

Juniorzy starsi:

KS Michałowo - Krypnianka Krypno 3:4, GKS Kleosin - Hetman Białystok 0:5, OSiR Wigry Suwałki - Włókniarz Białystok 1:1, KS Śniadowo - Jagiellonia Białystok 2:4, Forty Piątnica - Pomorzanka Sejny 3:0, Orzeł Kolno - Freskovita Wysokie Mazowieckie 1:3.

Pauzowały: Dąb Dąbrowa Białostocka i Jagiellonia II Białystok.