Orędzie marszałka Senatu w TVP. Tomasz Grodzki: Senat nie będzie narzędziem do blokowania Sejmu [WIDEO]

AIP

Wideo

Źródło: TVP.Info

- Jedynym sposobem na harmonijny rozwój Polski jest przyjęcie założenia, że wszyscy Polacy są równi, niezależnie od ich charakteru, przekonań czy rasy. Wszyscy mają równe prawa, ale i obowiązki wobec Ojczyzny - mówił w trakcie telewizyjnego orędzie nowy marszałek Senatu Tomasz Grodzki (Koalicja Obywatelska). Poniżej pełna treść oraz wideo z czwartkowego wystąpienia.

"Szanowni Państwo!

Wierzę, że stojąc w służbie prawdy, wyborcy powinni mieć pełne prawo do wiedzy na temat pracy najważniejszych instytucji naszego kraju, dlatego jest mi miło poinformować Państwa, że Senat RP X kadencji wybrał swoje władze i przystąpił do pracy. W tej kadencji naród w swej zbiorowej mądrości zdecydował, że w Sejmie przewagę będzie miał obóz rządzący, a w Senacie opozycja, czy raczej demokratycznie wybrana większość, złożona z pań i panów senatorów Koalicji Obywatelskiej, PSL, lewicy i senatorów niezależnych. Przywraca to w pewnym stopniu równowagę w zmaganiach politycznych, ale jednocześnie nakłada ogromną odpowiedzialność za słowa, czyny i decyzje na obie strony. Nie wolno nam zmarnować tego mandatu otrzymanego od milionów wyborców.

W Sejmie, ale także w Senacie, reprezentującym majestat Rzeczpospolitej i potęgę naszego narodu, widać, że siłą naszego społeczeństwa jest różnorodność, za którą idzie kreatywność i energia Polek i Polaków, których nigdy nie da się stłumić próbami wtłoczenia nas wszystkich w ramy jednej, sztywnej, czasem dziwacznej ideologii. Przekonali się o tym komuniści i przekonają wszyscy, którzy podejmują takie próby, skazane na niepowodzenie w krótszym lub dłuższym czasie.

Jedynym sposobem na harmonijny rozwój Polski jest przyjęcie założenia, że wszyscy Polacy są równi, niezależnie od ich charakteru, przekonań czy rasy. Wszyscy mają równe prawa, ale i obowiązki wobec Ojczyzny. Nikomu nie wolno dzielić ludzi na lepszych czy gorszych, gdyż przeczy to szacunkowi dla przyrodzonej godności człowieka. Tylko wtedy, gdy spowodujemy, że wszyscy będziemy czuli się w naszym pięknym kraju szczęśliwi i spokojni o swój los, będziemy mogli uwolnić ogromną energię, która drzemie w naszym narodzie i która może przekształcić się w niezwykłe osiągnięcia i dokonania. Tylko wtedy będziemy mogli zapewnić naszym dzieciom, wnukom, i nam samym bezpieczeństwo i dobrobyt.

W naszej odysei przez życie w poszukiwaniu szczęścia i spełnienia marzeń jednym idzie łatwiej, innym trudniej, niektórych ta wędrówka wyrzuca na margines a jeszcze inni muszą dźwigać czasami bardzo ciężki krzyż. I tu zaczyna się rola pokornej i służebnej, roztropnej pracy polityków. Tym z Państwa, których rozpiera siła i energia, trzeba stworzyć warunki do realizacji śmiałych projektów i wykorzystania ich kreatywności dla dobra wspólnoty. Tych, których życie doświadczyło bardziej od innych, należy wspomóc i sprawić, aby znowu uwierzyli, że marzenia mogą się spełniać. Chorym należy stworzyć sprawną i dostępną ochronę zdrowia, ubogim ochronę przed niedostatkiem, dzieciom dobrą edukację a obdarzonym zdolnościami artystycznymi możliwość tworzenia i ukazania światu ich niezwykłych dzieł. Przykłady można mnożyć, ale podaję je po to, aby pokazać, jak pojmuję tworzenie dobrego prawa, które uczyni życie Polek i Polaków łatwiejszym i prostszym. Dobre prawo ma czynić nasze życie łatwiejszym i lepszym – to jest główne zadanie dla tych, którzy to prawo tworzą.

Senat jest do tego szczególnie predysponowany zgodnie z maksymą, że jest tym ciałem konstytucyjnym, które inne władze do szlachetnych uczynków pobudza, od niecnych odwodzi a emocje studzi. Zapewniam Państwa, że uczynię wszystko, co w mojej mocy, aby korzystając z ogromnego potencjału pań i panów senatorów, wybranych przez dziesiątki i setki tysięcy wyborców, uczynić z Senatu miejsce, które będzie kuźnią najlepszego prawa, w którym będą królowały szacunek, przyzwoitość, praworządność, honor, prawda i normalna praca merytoryczna, zaś nie będą miały wstępu obłuda, cynizm, oszustwo, kłamstwo, naginanie Konstytucji czy regulaminu Senatu.

Senat będzie wykonywał przypisane sobie obowiązki w taki sposób, aby przekonać Państwa, że jest możliwe uprawianie politycznego sporu w sposób przyzwoity, normalny, bez wzajemnej niechęci czy nienawiści, mając za cel tylko i wyłącznie służbę narodowi. Będziemy przyjmować ustawy sejmowe i jeśli uznamy je za dobre, to uchwalimy. Jeśli będą wymagały poprawek, to poprawimy i odeślemy do Sejmu. Będę także oczekiwał od Senatu tworzenia własnych ustaw, które po uchwaleniu zgodnie z dobrymi praktykami legislacyjnymi będziemy przesyłać do Sejmu jako inicjatywy senackie. Jeśli ktoś by się obawiał, że Senat będzie narzędziem do blokowania Sejmu, jest w całkowitym błędzie.

Pochodzę ze Szczecina, miasta nigdy nie zdobytego, które najdłużej w swojej historii było stolicą potężnego księstwa pomorskiego, zaś po wojnie zostało zasiedlone przez odważnych, kreatywnych ludzi ze wszystkich stron Polski. Ci ludzie, zachowując szacunek dla swoich tradycji i obyczajów, stworzyli unikalną mieszankę, nauczyli się wzajemnej tolerancji, szacunku i wspólnego pielęgnowania ducha wolności, który unosi się nad tym miastem w sposób niezwykły, zapewniając Szczecinowi znaczące miejsce w historii walk o wolną, demokratyczną Polskę. Jestem lekarzem, który na swojej drodze spotykał zarówno chorych, których piękno umysłu czy ciała onieśmielały, jak i takich, których los zepchnął w otchłań beznadziei i upadku. Przysięga Hipokratesa i generalnie zasady etyki lekarskiej zobowiązują nas do leczenia wszystkich wg najlepszej wiedzy niezależnie od ich wyglądu, rasy, koloru skóry, poglądów czy rodzaju choroby. Dobrze jest te zasady podchodzenia z szacunkiem do wszystkich razem i każdego z osobna przenieść na normalne życie, w tym na politykę.

Senat RP z oczywistych względów nie zajmuje się leczeniem w rozumieniu medycznym, ale stanowiąc dobre, mądre prawo, tworzone z myślą o uczynieniu losu milionów Polek i Polaków lepszym czy znośniejszym, może istotnie przyczynić się do uzdrowienia Polski, dotkniętej wieloma problemami, z których najgorszy chyba polega na zatruciu naszych wzajemnych relacji wirusem wzajemnej niechęci i głębokich podziałów między rodakami, które wydają się nie do zniwelowania. Ale pragnę zapewnić, że każda choroba, nawet najcięższa, zwłaszcza jeśli jest mądrze leczona, kiedyś się kończy, czasami szybciej niż ktokolwiek by przypuszczał, czego Państwu i sobie życzę, gdyż przyszłość nie potrzebuje strachu, tylko wymaga natchnienia, wizji i wiarę w potęgę naszego wspaniałego narodu".

POLECAMY W SERWISIE POLSKATIMES.PL:

Materiał oryginalny: Orędzie marszałka Senatu w TVP. Tomasz Grodzki: Senat nie będzie narzędziem do blokowania Sejmu [WIDEO] - Polska Times

Komentarze 14

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Jak Pan jeszcze powie, że żołądki mamy takie same, to czas wyjeżdżać z Polski

Z
ZPZ LEGAL

Szanowni Państwo, Zapraszamy do kontaktu posiadaczy kredytów we frankach, którzy chcą podjąć walkę z bankiem. Kancelaria ZPZ LEGAL zajmuje się procesowaniem kredytów frankowych od 2015 r. Gwarantujemy profesjonalną obsługę. Odwiedź naszą stronę internetową: http://zpzlegal.pl/ lub skontaktuj się z nami pod nr tel. 48 602 412 202.

g
gosc

Przynajmniej Senat, jest reprezentowany przez odpowiedniego człowieka na odpowiednim miejscu a nie creazyantona od wybuchających parówek,nadanego przez rezydenta, zaplutego karła z Nowogrodzkiej.

G
Gość

wyrwał się jak Filip z konopii

G
Gość
15 listopada, 8:32, oszołom z radia maryja:

ładną gatkę przygotowali mu POwscy macherzy, sęk w tym że za słowami w ogóle nie idą czyny. Poza tym p Grodzki wg prof A Popieli wziął od niej łapówkę za leczenie jej chorej mamy. Mama operacji nie przeżyła. Ponadto doprowadził do bankructwa szpital którym kierował..ale za to nowiutiego jaguara sobie kupił..oto nowy kandydat na Tuska.. 3 RP w pełnej krasie

15 listopada, 14:02, Gość:

co pan opowiada? każdy szpital zadłużony jak diabli a na ten? tam widać na co poszły pieniądze.

"oszołom z radia maryja" pasuje do Pana wypowiedzi, pozdrawiam

G
Gość
15 listopada, 8:32, oszołom z radia maryja:

ładną gatkę przygotowali mu POwscy macherzy, sęk w tym że za słowami w ogóle nie idą czyny. Poza tym p Grodzki wg prof A Popieli wziął od niej łapówkę za leczenie jej chorej mamy. Mama operacji nie przeżyła. Ponadto doprowadził do bankructwa szpital którym kierował..ale za to nowiutiego jaguara sobie kupił..oto nowy kandydat na Tuska.. 3 RP w pełnej krasie

co pan opowiada? każdy szpital zadłużony jak diabli a na ten? tam widać na co poszły pieniądze.

G
Gość
15 listopada, 9:42, emc2:

Ale ma parcie na szkło ! Żeby tylko jeszcze miał coś mądrego do powiedzenia , a tak to tylko lanie wody .

Może i ma parcie na szkło ale czy nie warto dostrzec jakieś pozytywy. Czas na zaprzestanie tych durnych podziałów. Nigdy aż tak nie było, że sąsiad sprzeczał się o poglądy polityczne do tego stopnia jak jest teraz... że ksiądz nie jednoczy w swych kazaniach... że w rodzinach przestali składać sobie życzenia świąteczne bo jeden woli PIS a drugi KO. Staliśmy się chorym, zawziętym narodem...

i
iwona
15 listopada, 8:32, oszołom z radia maryja:

ładną gatkę przygotowali mu POwscy macherzy, sęk w tym że za słowami w ogóle nie idą czyny. Poza tym p Grodzki wg prof A Popieli wziął od niej łapówkę za leczenie jej chorej mamy. Mama operacji nie przeżyła. Ponadto doprowadził do bankructwa szpital którym kierował..ale za to nowiutiego jaguara sobie kupił..oto nowy kandydat na Tuska.. 3 RP w pełnej krasie

Dziwne rzeczy tu czytam.Ja byłam pacjentką profesora 7 lat temu...uratował mi życie bez łapówki!! Rozbudowa szpitala była koniecznością . Trzeba było widzieć jak Panie pielęgniarki z pacjentami na wózkach przeciskały się korytarzami aby pacjenta dowieźć na rtg... jak na izbie przyjęć nie było czym oddychać - tak było małe pomieszczenie. Poza tym Profesor na obchodzie był bardzo zainteresowany każdym pacjentem . Dziś jak chodzę na badania kontrolne cieszę się, że mamy pięknie rozbudowany szpital,, chorym i pracownikom jest przyjemniej. Przykro mi , że mama Pani Popieli zmarła ale codziennie ludzie umierają mimo niekiedy ogromnych starań lekarzy, pielęgniarek i rodziny. Niewielu z nas wygrywa walkę z rakiem ( powinniśmy bardziej skupiać się na badaniach profilaktycznych.) Każdemu życzę dużo zdrowia.

G
Gość

Dla każdego coś miłego i jak to w polityce tradycyjnie przewrotnego. W "orędziu" pomiędzy wierszami pobrzmiewają z dwóch krańcowych biegunów zniuansowane cytaty m.in. z biblii i odwołania do "narodu" jakich nie powstydziłyby się płomienne usteczka pod wąsikiem. Kwintesencją jest deklaracja fanatycznego umiłowania "równości" czyli "multikulti" przedstawiciela ugrupowania zaciekle likwidującego państwa narodowe i aktywnie wspierającego nietolerancyjny terror sfiksowanych mniejszości. Czytając "orędzie" trudno oprzeć się wrażeniu, że właśnie do Senatu dziarskim krokiem wkroczyły " obłuda, cynizm, oszustwo, kłamstwo, naginanie Konstytucji czy regulaminu Senatu" oraz kiepska znajomość realiów tego świata i jego historii najnowszej, zwłaszcza widocznych gołym okiem konsekwencji "równości-multikulti".

ś
św. NH

Może marszałkiem powinien być Czaczan? PIS a zwłaszcza Duda całkowicie w miłości do czerwonych post złodziei.

e
emc2

Ale ma parcie na szkło ! Żeby tylko jeszcze miał coś mądrego do powiedzenia , a tak to tylko lanie wody .

g
gosc

Załgani propagandyści powinni dostać w końcu po ryjach !!!!

Brawo Marszałek !!!

o
oszołom z radia maryja

ładną gatkę przygotowali mu POwscy macherzy, sęk w tym że za słowami w ogóle nie idą czyny. Poza tym p Grodzki wg prof A Popieli wziął od niej łapówkę za leczenie jej chorej mamy. Mama operacji nie przeżyła. Ponadto doprowadził do bankructwa szpital którym kierował..ale za to nowiutiego jaguara sobie kupił..oto nowy kandydat na Tuska.. 3 RP w pełnej krasie

k
kanalia

No dobra ... kogo wygrzmocil tego wygrzmocil .. teraz wspierajmy naszego Szeryfa ... się zobaczy

Dodaj ogłoszenie