Olimpia Zambrów. Zgubili swoje automatyzmy. Mają, o czym myśleć zimą

Jakub Laskowski
Piotr Rzepka, trener Olimpii Zambrów ma o czym myśleć podczas zimowej przerwy
Piotr Rzepka, trener Olimpii Zambrów ma o czym myśleć podczas zimowej przerwy Andrzej Zgiet
II liga piłkarska. W meczu zamykającym pierwszą rundę piłkarze Olimpii Zambrów przegrali z Wartą Poznań 0:2. To druga porażka z rzędu podlaskiego zespołu.

Fatalnie wypadliśmy od początku spotkania, gubiąc swoje automatyzmy - mówi trener Olimpii Piotr Rzepka.

Zambrowianie, którzy do niedawna potrafili wygrywać, bądź remisować na boiskach mocarzy, teraz mają słabszy okres. Gorzej wypadają nie tylko wyniki, ale także gra biało-niebieskich.

W spotkaniu z Wartą podopieczni Rzepki w pierwszej połowie oddali tylko jeden celny strzał na bramkę gości. Po przerwie było jeszcze gorzej. Pięć minut po wznowieniu gry przyjezdni objęli prowadzenie. Po strzale Franciszka Siwka Maciej Humerski sparował piłkę przed siebie, ale ta się odbiła od Rafała Włodarczyka i wpadła do bramki. W 61. minucie na 2:0 samobójczym strzałem głową podwyższył Mariusz Gogol.

- To moment dający sporo do myślenia. W nasze poczynania wkradła się niepewność, przez co stwarzamy mało okazji - kończy Rzepka. Wyniki 17. kolejki

Olimpia Zambrów - Warta Poznań 0:2 (0:0). Bramki: 0:1 - Włodarczyk (51-samobójcza), 0:2 - Gogol (61-samobójcza).

Olimpia: Humerski - Bogusz, Kuczałek, Gogol, Włodarczyk (67. Brzeski), Osoliński (78. Cesarek), Buzun (60. Bach), Grzybowski, Szerszeń (82. M. Jastrzębski), Biel, Piasecki.

Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola 2:2, Puszcza Niepołomice - Legionovia Legionowo 1:0, Rozwój Katowice - Gryf Wejherowo 3:1, Błękitni Stargard - GKS Bełchatów 1:0, Kotwica Kołobrzeg - Olimpia Elbląg 2:2, Polonia Bytom - Odra Opole 2:2, Raków Częstochowa - Polonia Warszawa 3:1, Radomiak Radom - ROW 1964 Rybnik 2:0.