Olimpia Zambrów - Tur Bielsk Podlaski 2:0. III liga gra

Krzysztof Jankowski
Doświadczony napastnik Tomasz Jakuszewski dał zwycięstwo Olimpii Zambrów 2:0 w sobotnim meczu III ligi z Turem Bielsk Podlaski

Wychowanek Ruchu Wysokie Mazowieckie w drugiej połowie dwukrotnie pokonał nowego bramkarza bielszczan Rafała Sosnowskiego.

Najpierw w 53. minucie wyskoczył najwyżej do dośrodkowania Bartosza Wyrzykowskiego i precyzyjnym zagraniem głową posłał piłkę w długi róg bramki gości. Niespełna 20 minut później przed polem karnym Tura faul popełnił Tomasz Klemensowicz. Do piłki poszedł Jakuszewski i precyzyjnie posłał ją do siatki obok muru i bezradnego bramkarza.

W ten sposób Jakuszewski zaliczył świetny powrót do zambrowskiej drużyny po okresie wypożyczenia do Sokoła Sokółka. W sobotę w ataku partnerował mu młody Karol Zapolnik, pozyskany z Młodej Jagiellonii. On też mógł zdobyć gola, ale w 22. minucie minimalnie chybił po dośrodkowaniu Rafała Szczepanika. Sam Szczepanik przegrał pojedynek z Sosnowskim już w doliczonym czasie gry.

Sobotni mecz Olimpia wygrała pewnie, wykazując się znacznie większą dojrzałością na tle rywala. Martwić zambrowian może jedynie uraz grającego trenera Krzysztofa Zalewskiego, który musiał opuścić boisko już w pierwszej połowie.

Tur z kolei zagrał dzielnie w defensywie, ale zupełnie nieporadnie w ataku. Goście przez cały mecz oddali dwa celne strzały na bramkę Piotra Czaplińskiego, chociaż zagrania Macieja Soleckiego były tak anemiczne, że raczej trzeba je nazwać podaniami do bramkarza.

Olimpia Zambrów - Tur Bielsk Podlaski 2:0 (0:0)

Bramki: 57' i 72' Tomasz Jakuszewski.
Żółte kartki: Gogol, Piłatowski (Olimpia); Klemensowicz, Kesler (Tur).
Sędziował Radosław Jemielity (Białystok).
Widzów 120.
Olimpia: Czapliński - Olszewski (90'+2 Poduch), Piłatowski, Szóstko, Szczepanik - Hryszko, M. Kuczałek, Gogol, Zalewski (28' Wyrzykowski, 66' M. Butkiewicz) - Jakuszewski, Zapolnik (78' Jaworowski).
Tur: Sosnowski - K. Kulikowski, Chilkiewicz, Klemensowicz (78' Karol Jakubowski), Gudewicz - Kesler (82' Pieczywek), Car, M. Jakubowski, A. Kiszko (74' Iwaniuk) - Murawski, Solecki (66' Radosław Żero).