Ojciec Tomasza Mackiewicza wierzy, ze jego syn wciąż żyje....

  Ojciec Tomasza Mackiewicza wierzy, ze jego syn wciąż żyje. "Jestem zbulwersowany tym, że pozostawiono Tomka tam na górze" (zdjęcia, wideo)

  Daniel Sibiak,aip

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Ojciec Tomasza Mackiewicza wierzy, ze jego syn wciąż żyje. "Jestem zbulwersowany tym, że pozostawiono Tomka tam na górze" (zdjęcia,
  1/9
  przejdź do galerii

  Ojciec Tomasza Mackiewicza wierzy, ze jego syn wciąż żyje. "Jestem zbulwersowany tym, że pozostawiono Tomka tam na górze" (zdjęcia, wideo) ©Tomek Mackiewicz/Facebook

  - Jestem zbulwersowany tym, że pozostawiono Tomka tam na górze i że przerwano akcję ratunkową. Problemu nie stanowiły koszty - twierdzi Witold Mackiewicz, tata Tomka, którego boli zaprzestanie akcji z chwilą życia człowieka. Wciąż żyje jednak nadzieję, że syn wróci do domu.
  Mieszkańcy Działoszyna skąd pochodzi Tomasz Mackiewicz modlili się za powodzenie akcji ratunkowej i uratowanie uwięzionego wciąż w Nanga Parbat alpinisty. I choć prognozy nie są ciekawe mieszkańcy Działoszyna wciąż wierzą w cud.

  AKTUALIZACJA Tomasz Mackiewicz uznany za zaginionego. Bielecki: Przykro mi ale nie mieliśmy żadnych szans pomóc Tomkowi [FOTO, WIDEO]

  - Cały Działoszyn żyje od wczoraj tą straszną historią. Tata pana Tomasza założył u nas Uniwersytet Trzeciego Wieku. Jest szanowaną osobą. Syna nie znamy osobiście, ale widzieliśmy o nim reportaże w telewizji. To człowiek z ogromną pasją. Mamy nadzieję, że nasza modlitwa przyniesie skutek i wydarzy się cud. Poprawią się warunki atmosferyczne i będzie można przywrócić akcję ratunkową - mówili wierni napotkani pod kościołem św. Marii i Magdaleny, gdzie modlono się w intencji Tomasza Mackiewicza.

  Czytaj też Akcja ratunkowa w Himalajach. Tomek Mackiewicz zaginiony. "Nie ma ekipy ratunkowej", "Smutek ogarnia wszystkich" (zdjęcia, wideo)
  Ostatnie wiadomości wskazują jednak na to, że próba lotu po Tomasza Mackiewicza nie zostanie jednak pojęta. Przypomnijmy, Adam Bielecki i Denis Urubko ruszyli na ratunek Elisabeth Revol i Tomaszowi Mackiewiczowi wczoraj rano. Około 21.30 polskiego czasu dotarli do Francuzki. Ze względu na załamanie pogody nie zdecydowali się na kontynuowanie akcji i ratowanie Mackiewicza. Dzisiaj tuż po godzinie 8 himalaiści razem z Revol dotarli do pierwszego obozu na wysokości 4850 m. Tam oczekiwali na pakistański helikopter, który zabrał ich do Skardu. Ludovic Giambasti poinformował, że zostanie podjęta próba lotu helikoptera po Mackiewicza. Później wycofał się z tych słów.

  Pogoda na Nanga Parbat nie pozwala na przeprowadzenie akcji ratunkowej. Revol jest już w obozie. Co z Mackiewiczem? (wideo)

  - Jestem zbulwersowany tym, że pozostawiono Tomka tam na górze i że przerwano akcję ratunkową. Problemu nie stanowiły koszty. Jeszcze w czwartek na stronie internetowej, na której zbierano fundusze na powrót Tomka było zaledwie 13 tysięcy złotych, a dzisiaj było to już 270 tysięcy złotych - wylicza Witold Mackiewicz, tata Tomka, którego boli zaprzestanie akcji z chwilą życia człowieka. Wciąż żyje jednak nadzieję, że syn wróci do domu.  - Wczoraj do żony zadzwonił wnuczek i powiedział, że skoro Tomek nie ma siły zejść, to niech pan Bóg weźmie go na plecy i powie heja do domu. Tomek jest wytrwałym i twardym mężczyzną, więc wciąż żyjemy nadzieją, a ta jak wiadomo umiera ostatnia - mówi tata Tomka, która zastanawia się czy do akcji można było zaangażować lokalsów.

  Nanga Parbat. Czy jest jeszcze szansa na uratowanie Polaka? "Niestety Tomek zostaje już na zawsze w swoich ukochanych górach"

  - Tamtejsza społeczność lubiła Tomka. Wspierał ich przywożąc dzieciom odzież i obuwie. Uwielbiał się też z nimi bawić. Myślę, że by pomogli - dodaje pan Witold.

  Źródło:  Tak naprawdę o tym, że Tomasz Mackiewicz spędził dzieciństwo w Działoszynie, gdzie uczył się w Szkole Podstawowej wielu mieszkańców dowiedziało się dopiero teraz, gdy zrobiło się o nim głośno za sprawą prowadzonej akcji ratunkowej. Udało nam się dotrzeć do jego kolegów i koleżanek z podstawówki, z którymi przyjaźni się do dzisiaj.

  - Tomek był bardzo fajnym chłopakiem, wychowywaliśmy się na jednej ulicy Częstochowskiej,więc chcąc nie chcąc trochę czasu spędzaliśmy na wspólnych zabawach. W tamtych czasach nie było komputerów i iphonów oraz innych wynalazków, dzieci bawiły się na ulicach. My dużo czasu spędzaliśmy na tzw."szczyckich łąkach" i" kierkowie".Jako kolegę z klasy pamiętam go jako wesołego fajnego chłopaka. w ogóle byliśmy bardzo fajną klasę z wieloma kolegami i koleżankami z klasy mamy kontakt do dzisiaj. Z Tomkiem ten kontakt trochę się urwał ponieważ w V klasie wyprowadził do Częstochowy. Jednak często w Działoszynie bywał odwiedzając swoją babcię. Mam nadzieję, że żyje i że Nanga Parbat go nie pokonała - mówi Magdalena Klimczak.  W siłę Tomka wierzy też jego kolega Norbert Grabiasz.

  - Tomek to normalny człowiek, a przede wszystkim fajny kolega. Zawsze jest szczery aż do bólu. Chodziliśmy razem do podstawówki. O tym, że wydarzyła się taka tragedia dowiedziałem się od żony będąc za granicą. Śledzę na bieżąco informacje o akcji. Nie wiem co o tym myśleć. Boli to, że dopiero teraz zrobił się wokół niego szum medialny, a kiedy potrzebował wsparcia to go nie miał, a pieniądze na wyprawę zebrał ze zbiórki internetowej. Myślę że tą wyprawą chciał coś udowodnić - mówi Norbert Grabiasz.

  Akcja ratunkowa w Himalajach dobiegła końca. Adam Bielecki i Denis Urubko ruszyli na ratunek Elisabeth Revol i Tomaszowi Mackiewiczowi w sobotę rano. Około 21.30 polskiego czasu dotarli do Francuzki. Ze względu na załamanie pogody nie zdecydowali się na kontynuowanie akcji i ratowanie Mackiewicza. Tuż po godzinie 8 w niedzielę himalaiści razem z Revol dotarli do obozu na wysokości 4850 m. Helikopter zabrał ich w bezpieczne miejsce. Francuzka jest już w szpitalu w Islamabadzie.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Tabela Ekstraklasy

  Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
  Awans do grupy mistrzowskiej
  Miejsce w grupie spadkowej
  1 Lechia Gdańsk Live 15 31 9 4 2 25-15
  2 Jagiellonia Białystok Live 15 28 8 4 3 26-18
  3 Legia Warszawa Live 15 26 7 5 3 25-18
  4 Wisła Kraków Live 15 25 7 4 4 28-19
  5 Piast Gliwice Live 15 25 7 4 4 21-18
  6 Korona Kielce Live 15 25 7 4 4 18-15
  7 Pogoń Szczecin Live 15 22 6 4 5 22-18
  8 Lech Poznań Live 15 21 6 3 6 21-21
  9 Arka Gdynia Live 15 20 5 5 5 21-17
  10 Wisła Płock Live 15 18 4 6 5 23-24
  11 Zagłębie Lubin Live 15 17 5 2 8 22-26
  12 Śląsk Wrocław Live 15 16 4 4 7 24-22
  13 Cracovia Live 15 14 3 5 7 11-18
  14 Górnik Zabrze Live 15 13 2 7 6 15-25
  15 Miedź Legnica Live 15 13 3 4 8 16-32
  16 Zagłębie Sosnowiec Live 15 11 2 5 8 21-33

  Pierwsza pomoc w wypadkach drogowych