Ogromne sukcesy Polaków w Pucharze Świata w kajakarstwie

Mateusz Ptaszyński
Biało-czerwoni zdominowali Puchar Świata w kajakarstwie, który odbywa się w Poznaniu. Jak narazie medale zdobyło aż 11 reprezentantów Polski

Jedynka na 200 metrów

Katarzyna Kołodziejczyk wygrała finał nieolimpijskiej konkurencji K1 200 m w zawodach Pucharu Świata rozgrywanych w Poznaniu. Polka pokonała o 0,26 sekundy Dunkę Frederikke Hauge Matthiesen, trzecia była Chorwatka Anamaria Govorcinovic.

Dwójka na 200 metrów

Kajakarki Martyna Klatt i Helena Wiśniewska zwyciężyły w nieolimpijskiej konkurencji K2 200 m w zawodach Pucharu Świata rozgrywanych w Poznaniu. Polki wyprzedziły Włoszki o 0,88 sekundy, trzecie były Austriaczki. Tuż za podium uplasowała się druga polska osada w składzie: Katarzyna Kołodziejczyk i Justyna Iskrzycka.

Kobieca czwórka na 500 metrów

Kajakarki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto wygrały finał olimpijskiej konkurencji K4 500 m w zawodach Pucharu Świata rozgrywanych w Poznaniu. Polki wyprzedziły o 0,43 sekundy Chinki, trzecie były Niemki

Jedynka na 1000 metrów

Drugie miejsce na dystansie C1 1000 m zajął kanadyjkarz Wiktor Głazunow.

Czwórka mieszana na 500 metrów

Kanadyjkarze w składzie: Aleksander Kitewski, Arsen Śliwiński, Łukasz Witkowski i Oleksii Koliadych wygrali finał nieolimpjskiej konkurencji czwórek na 500 m w zawodach Pucharu Świata rozgrywanych w Poznaniu. Drugą lokatę zajęła inna polska załoga w składzie: Juliusz Kitewski, Krystian Hołdak, Kacper Sieradzan i Adrian Kłos, a na trzecim miejscu finiszowali Ukraińcy. Do tej konkurencji zgłosiły się tylko trzy osady.