Ogromne sukcesy Biało-Czerwonych w mistrzostwach świata w tenisie stołowym!

Mateusz Ptaszyński
Natalia Partyka, zdobywczyni dwóch medali
Natalia Partyka, zdobywczyni dwóch medali LEONHARD SIMON
Dla Polaków mistrzostwa świata w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych były zdecydowanie udane. Podczas turnieju w Grenadzie Biało-Czerwoni zdobyli bowiem piętnaście medali, w tym trzy złote, pięć srebrnych i siedem brązowych.

Błyszczało wielu zawodników. Patryk Chojnowski został podwójnym mistrzem świata. Były triumfator mistrzostw Polski zaczął od zwycięstwa w miksie razem z Natalią Partyką (klasa XD20). Dodatkowo, trzeci raz z rzędu, zdobył pierwsze miejsce w singlu, w klasie 10.

Partyka i Chojnowski mogli zwątpić w sukces

Na swojej drodze po złoty medal polska para mierzyła się z dwójką niemiecką (Bjoern Schnake/Marlene Reeg) i indonezyjską (David Jacobs/Hana Resti). Finałowe starcie toczyli z Australijczykami Ma Linem oraz Yang Qian. Od początku była to zacięta rywalizacja, jednak to mieszkańcy antypodów wyszli na prowadzenie dwoma setami. Nasi reprezentacji nie poddali się i ostatecznie wygrali ten mecz 3:2. Warto odnotować, że ich przeciwnicy są pochodzenia chińskiego, więc ten mecz nie należał do najprostszych.

Chojnowski w zawodach singlowych dominował w każdym spotkaniu. Ze wszystkich potyczek wychodził zwycięsko, nie tracąc ani jednego seta. W finale pokonał Indonezyjczyka Davida Jacobsa, który w 1/8 wyeliminował Igora Misztala.

Dominacja w rywalizacji na wózkach

Dorota Bucław (klasa 1) od początku zawodów prezentowała kapitalną dyspozycję. Od startu było widać wyższość nad jej przeciwniczkami. Szła jak burza przez wszystkie spotkania, do momentu finału straciła tylko jeden set. W walce o złoty medal ograła Finkę Aino Tapolę 3:1.

Kolejne medale, w rozgrywkach pojedynczych, zdobyli: Katarzyna Marszał (wicemistrzyni świata w klasie 6), Krystyna Łysiak w klasie 11 (srebrny medal). Trzecie miejsce zajęli: Dorota Nowicka (klasa 6), Karolina Pęk (klasa 9) oraz Maksym Chudzicki (klasa 7).

Medale w nowych konkurencjach

Sukcesami legitymują się: Natalia Patryka i Karolina Pęk (srebrny medal w klasie WD20), Rafał Czuper i Tomasz Jakimczuk (brązowy krążek w klasie MD4), Krystyna Łysiak i Dorota Nowacka (trzecie miejsce w klasie WD20), Piotr Grudzień i Karolina Pęk (trzecie miejsce w klasie XD17) oraz Rafał Czuper i Dorota Bucław (ostatnie miejsce na podium w klasie XD4).