Ogólnopolskie Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w piłce nożnej dzieci już 12 września na stadionie miejskim w Białymstoku

Artykuł sponsorowany Fundacji Aktywni dla Polski
Ponad dwustu uczestników weźmie udział 12 września w Turnieju Żubra, czyli Ogólnopolskich Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w piłce nożnej dzieci do lat 12. Impreza, którą swym Honorowym Patronatem objął Pan Prezydent Tadeusz Truskolaski odbędzie się na stadionie miejskim w Białymstoku.

W turnieju udział wezmą drużyny złożone chłopców i/lub dziewczynek w wieku do lat 12. Każdy uczestnik otrzyma pakiet upominków. Drużyny zostały zaproszone przez organizatorów, którzy zaproponowali stworzenie zespołów m.in. szkołom, klubom sportowym, czy fundacjom. – Imprezie ponadto towarzyszyć będzie piknik piłkarski, w którym nie zabraknie atrakcji – mówi Patryk Tyryłło, prezes Fundacji Aktywni dla Polski

Turniejowi towarzyszyć będzie piknik piłkarski dla dzieci młodzieży i dorosłych, konkursy sprawnościowe, pokazy freestyle’u futbolowego, olbrzymie piłkarzyki, pomiar siły strzału, czy piłkarski dart. Wszyscy uczestnicy pikniku – na który wstęp jest wolny – będą mogli skorzystać z zaplecza gastronomicznego.

Zawodnicy od rana rywalizować będą na boisku bocznym stadionu miejskiego. Każda drużyna może liczyć od ośmiu do dwunastu zawodników. Z kolei jednocześnie na boisku występować będzie mogło czterech graczy w polu i bramkarz. Rywalizacja zacznie się o godz. 10, a finał zaplanowano na godz. 17. Puchary i nagrody trafią do rąk pierwszych trzech zespołów, natomiast każdy uczestnik otrzyma m.in. turniejowe maskotki i drobne upominki. Dla drużyny, która szczególnie wyróżni się koleżeńską postawą i będzie miała najmniej kar indywidualnych przygotowano nagrodę fair play.

Organizator zapewni uczestnikom posiłek, wodę oraz opiekę medyczną. – Chcemy stworzyć możliwość rywalizacji na boisku młodzieży, która w dobie pandemii koronawirusa ma utrudnioną możliwość uprawiania sportu. Zależy nam na tym, by piłka nożna była coraz bardziej popularna, a dzieciaki chętnie uprawiały sport – dodaje Patryk Tyryłło.

Organizatorem Turnieju Żubra jest Fundacja Aktywni dla Polski. Impreza jest organizowana przy wykorzystaniu środków Ministerstwa Sportu.