Odstąpienie od umowy sprzedaży

Redakcja
Na państwa pytania odpowiadał wczoraj Jarosław Brzozowski, miejski rzecznik konsumentów.
Na państwa pytania odpowiadał wczoraj Jarosław Brzozowski, miejski rzecznik konsumentów.
Adrian: Kilka dni temu kupiłem żonie przez Internet telefon komórkowy. Urządzenie nie przypadło jej do gustu. Czy mogę zwrócić towar sprzedawcy?

- Może pan odstąpić od umowy w ciągu 10 dni od dnia otrzymania towaru pod warunkiem, że sprzedawca jest przedsiębiorcą. Oświadczenie o odstąpienie należy przesłać na piśmie na adres sprzedawcy, najlepiej listem poleconym. Skuteczne odstąpienie od umowy sprzedaży powoduje konieczność zwrotu wzajemnych świadczeń. Sprzedawca jest zobowiązany zwrócić panu uiszczoną przy sprzedaży kwotę, zaś pan powinien zwrócić urządzenie.

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Jeśli zawarłam umowę sprzedaży poza siedzibą przedsiębiorstwa na zakup urządzenia.
Na umowie jest naisane:
Urządzenie zakupione z rabatem nie podlega zwrotowi.
- Zgodnie z art. 2ust. 1 Ustawy z dnia 02.03.2000r. o niekturych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny: " Konsument króry zawarł umowę poza lokalem przedsiębiorstwa może od niej odstąpić wbez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie 10 dni od zawarcia umowy" (Dz. U. nr. 22. poz.271).
Z takim zapisem umowę podpisałam. Następnie pan który sporządzał umowę po podpisaniu umowy dopisał sobie na mojej kopi:
-Udzielono rabatu z up. 2 000zł Urządzenie bez prawa do zwrotu.
Czy mam prawo do zwrotu tego urządzenia, jeżeli nie wiedziałam że on cokolwiek na niej dopisał. Ponieważ ja podpisywałam orginał gdzie nie było nic dopisywane.? Po wyjściu pana z mojego domu zobaczyłam dopis powyższy na mojej umowie sprzedaży. Co mogę w tej sytacji zrobić?

Dodaj ogłoszenie