Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Odlotowe MEMY o studentach. Najśmieszniejsze memy, obrazki, żarty ze studentów. Strefa czerwona a studenci

(redj)
Wyjątkowe memy o studentach czasów pandemii koronawirusa
Wyjątkowe memy o studentach czasów pandemii koronawirusa Internet
W całej niemal Polsce studenci muszą uczyć się hybrydowo, ale niektórzy woleliby w całości przejść na studia zdalne. Pandemia koronawirusa mogła niektórym studentom pomieszać szyki związane z pracą podczas studiów, inni obawiają się zakażenia, a jeszcze innym po prostu nie chce się chodzić na ćwiczenia praktyczne, podobnie jak na egzaminy, Studenci od zawsze byli wdzięcznymi obiektami memów - zobacz te odlotowe na czas pandemii i przypomnij sobie nieśmiertelne żarty o studentach. A wczoraj mogli świętować Dzień Studenta.

Być studentem, studenckie czasy, studiowanie - te słowa u wielu wywołują dreszczyk emocji. Szczególnie, kiedy można zmienić miasto, zamieszkać na stancji czy w akademiku. Ale czy zawsze chodzi tylko o zdobywanie wiedzy, owo studiowanie?

Internauci tworzący wyjątkowe memy mają na te temat swoje zdanie. Często operują stereotypami, ale czasem w ich żartach jest sporo prawdy. Zobaczcie sami. Szczególnie, że wczoraj był Dzień Studenta!

Najlepsze MEMY z hasztag Białystok. Czy to koniec świata. Z czego śmieje się Polska i internet, kiedy słyszy słowo Białystok?

Wyjątkowe MEMY z hasztag Białystok. Z czego śmieją się inter...

Nawrót pandemii koronawirusa przyniósł zmiany w nauczaniu w szkołach średnich i na wyższych uczelniach. W strefie czerwonej nauczanie może odbywać się wyłącznie zdalnie, wyjątkiem są ćwiczenia praktyczne. Ale są osoby, które paraliżuje strach przed zakażeniem. Warto przypomnieć sobie podstawowe objawy możliwego zainfekowania.

Czym jest koronawirus?
Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

Podejrzane objawy:

  • wysoka temperatura ciała powyżej 38 stopni Celsjusza
  • kaszel
  • duszności
  • problemy z oddychaniem
  • utrata węchu

Jak często występują objawy?
Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego.

Kto jest najbardziej narażony?
Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?
Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi. Można natomiast stosować inne metody zapobiegania zakażeniu - np. dokładnie myć ręce. Metody te stosuje się również w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową np. grypie sezonowej (w przypadku której, szczyt zachorowań przypada w okresie od stycznia do marca każdego roku).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny