Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Od lutego w szpitalu w Łapach zaczną przyjmować nowi lekarze (zdjęcia)

Julita Januszkiewicz
Julita Januszkiewicz
Julita Januszkiewicz
Dobra wiadomość dla pacjentów z Łap i okolic. Na początku lutego szpital otwiera poradnie urazowo-ortopedyczną i kardiologiczną. Nadal będą przyjmowali ginekolodzy. NFZ podpisał kolejną umowę.

Poradnie będą zabezpieczeniem dla naszych pacjentów po pobycie w szpitalu. Tutaj będą mogli kontrolować swój stan zdrowia. Nie będą musieli jeździć do specjalistów w Białymstoku – tłumaczy Urszula Łapińska, dyrektorka szpitala w Łapach.

Szpital zatrudni też dodatkowo dwóch ginekologów. Teraz w poradni ginekologiczno-położniczej pracuje jeden lekarz. – Poradnia dwa razy w tygodniu będzie otwarta dłużej do godziny 19, zaś w pozostałe dni do godziny 15 – wylicza Urszula Łapińska.

To ważne. Bo wśród mieszkanek Łap i okolic jest zapotrzebowanie na takie usługi medyczne. W lipcu 2015 roku został zlikwidowany oddział ginekologiczno-położniczy. Bo pracowało tam za mało lekarzy. W listopadzie ubiegłego roku w poradni zaczął codziennie przyjmować ginekolog. Teraz NFZ podpisał kolejną umowę.

– Wszystkie umowy na specjalistyczne poradnie będą zawarte do końca 2019 roku – informuje Rafał Tomaszczuk, rzecznik podlaskiego oddziału NFZ.

- Na razie poradnie kardiologiczna i urazowo-ortopedyczna powstaną w budynku szpitalnej przychodni przy ul. Korczaka. – Prawdopodobnie dwóch ortopedów będzie przyjmowało trzy razy w tygodniu, w tym raz po południu, zaś kardiolog codziennie – informuje dyrektorka.

- Cieszy nas wygrana w konkursie NFZ na poradnie. To dobra wiadomość dla szpitala i mieszkańców powiatu. Zwiększy się dostępności do świadczeń , a szpital zwiększy dochody - uważa Jan Perkowski, starosta powiatu białostockiego.

Do końca roku poradnie kardiologiczna i urazowo-ortopedyczna zostaną przeniesione do pomieszczeń na parterze, tuż przy izbie przyjęć, w budynku głównym szpitala. Najpierw jednak trzeba je odnowić oraz wyposażyć niezbędny sprzęt medyczny.
– Wymienimy bądź uzupełnimy sprzęt do diagnostyki i leczenia pacjentów – zapewnia Łapińska.

Przypomnijmy, że szpital otrzymał na to 3,4 mln zł unijnego dofinansowania. Inwestycja będzie kosztowała 4,2 mln zł. Za te pieniądze zostaną też wyposażone pracownia badań nieinwazyjnych serca oraz sala intensywnej opieki medycznej na oddziale chorób wewnętrznych i diabetologii oraz gabinet zabiegowy na oddziale chirurgicznym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny