Oceny Jagiellonii za mecz z Wisłą. Nierówny mecz białostoczan

Mariusz Warda
Jagiellonia Białystok do ostatnich sekund musiała bronić wyniku w meczu z Wisłą
Jagiellonia Białystok do ostatnich sekund musiała bronić wyniku w meczu z Wisłą Andrzej Zgiet
Jaga wygrała z Wisłą, choć do końca musiała drżeć o wynik. Zwycięstwo pozwoliło jej wrócić na fotel lidera. Sprawdź oceny Jagiellonii za mecz z Wisłą.

Oceny Jagiellonii za mecz z Wisłą:

Marian Kelemen – 8
Jak zawsze pewny. Czasem bronił z dużym poświęceniem, jak przy strzale Bobana Jovicia. W końcówce wybronił uderzenie z bliska Boguskiego ratując Jadze dwa punkty.

Rafał Grzyb - 5
Znakomicie włączył się do akcji ofensywnej, posłał piłkę na głowę skrzydłowego Jagi i zaliczył asystę przy golu na 1:0. W obronie nie popisał się przy kryciu Małeckiego, którego późniejsze podanie skutkowało strzałem w poprzeczkę Zachary. Później też seryjnie przegrywał starcia ze skrzydłowym Wisły.

Guti – 6
Solidny w obronie. Pod koniec pierwszej połowy powinien był strzelić gola, ale huknął tyleż mocno co niecelnie.

Ivan Runje - 6
Jak zawsze solidny.

Piotr Tomasik - 6
Żółta kartka w pierwszych minutach za faul na Rafale Boguskim. Wywalczył rzut karny, który później zmarnował. Dawał sporo i w ataku i w obronie.

Taras Romanchuk - 6
Świetnie obsłużył podaniem głową Góralskiego, ale ten z kilku metrów strzelił wprost w bramkarza gości. Dobrze współpracował z Góralskim również w defensywie.

Jacek Góralski - 7
Zmarnował stuprocentową sytuację strzelając głową wprost w Miśkiewicza. Później jednak znakomicie posłał otwierające podanie do Rafała Grzyba inicjując akcję na 1:0. Później świetnie asekurował jednak kolegów, w tym Grzyba. Dobry powrót podlaskiego Gattuso.

Przemysław Frankowski – 5
W pierwszej połowie aktywny, ale niewiele z tego wynikało. W drugiej podobnie.

Konstantin Vassiljev - 6
Jak nie on. Nie wychodziły mu ani podania ani stałe fragmenty gry. Gdy już wydawało się, że będzie to jeden z jego gorszych meczów, sieknął sprzed pola karnego taką petardę, że Miśkiewicz był bez szans.

Dmytro Chomczenowskyj - 8
Uderzył głową zaliczając trafienie na 1:0, ale nie był to strzał najwyższej próby. Gdyby nie radosne trio Miśkiewicz-Sadlok-Guzmics, nie byłoby gola. Pod koniec pierwszej połowy zbędna żółta kartka. W drugiej połowie do gola dołożył asystę przy bajecznym trafieniu Vassiljeva. Zawodnik meczu.

Karol Świderski – 4
Piłka wyraźnie przeszkadzała mu w grze. Gubił ją w akcjach ofensywnych z częstotliwością nie przystającą ekstraklasowemu graczowi. Później uderzał z ostrego kąta, ale górą był bramkarz gości. Zdjęty po godzinie gry.