Obserwator bez wyobraźni. Mecz w śniegu i błocie, dwóch zawodników kontuzjowanych

Tak wyglądały w środę wszystkie boiska w województwie. Mimo to w Michałowie rozegrano mecz, który kosztował kontuzje dwóch zawodników Rudni Zabłudów. Fot. Bogumiła Maleszewska
KS Michałowo pokonał Rudnię Zabłudów 2:0 w jedynym rozegranym w środę meczu czwartej rundy Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego.

Pozostałe spotkania zostały przełożone ze względu na nagły atak zimy, który zamienił boiska piłkarskie w wielkie błotnisto-śnieżne kałuże.

Płyta w Michałowie wyglądała podobnie, więc przedstawiciele obu drużyn wraz z sędzią spotkania doszli do wniosku o bezzasadności rozgrywania meczu. Niestety, sprawy w swoje ręce wziął obserwator spotkania Wiesław Jurgiel, który nakazał rozpoczęcie gry.

- Na boisku było tyle śniegu, że na rozgrzewce ulepiliśmy bałwana - mówi Grzegorz Pieczywek, trener Rudni. - Rozpoczęliśmy mecz z nadzieją, że po 10-15 minutach zostanie przerwany - dodaje.

Obserwator był jednak nieczuły na uwagi zarówno piłkarzy, jak i działaczy z Michałowa, którzy widząc, co się dzieje z murawą boiska, głośno protestowali.

Mecz kontynuowano, ale nie było to wielkie widowisko. Szybciej w zimowych warunkach odnaleźli się gospodarze, którzy w drugiej połowie po strzałach Dariusza Gołdowskiego zapewnili sobie awans do następnej rundy.

- Nie chcieliśmy odpuszczać pucharu, ale wobec takich przeszkód byliśmy bezradni - przyznaje Pieczywek. - Oprócz tego, że odpadliśmy, to straciliśmy jeszcze dwóch zawodników, którzy grę na śniegu przypłacili kontuzjami - kończy.

Wynik:
KS Michałowo - Rudnia Zabłudów 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Gołdowski (65), 2:0 - Gołdowski (75).

Mecze: KS Sokoły - Włókniarz Białystok, Victoria Jedwabne - ŁKS Łomża, Magnat Juchnowiec - Hetman Białystok, Rospuda Filipów - Sparta Augustów, Puszcza Hajnówka - Gryf Gródek, Kolejarz Czeremcha - Cresovia Siemiatycze, Hetman Tykocin - Dąb Dąbrowa Białostocka, zostały przełożone.