Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Obradowała kapituła Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw

maryla, Fot. Michał Franczak
Po zapoznaniu się z wynikami rankingu goście Kuriera Porannego w gorącej dyskucji podzielili się swoimi wrażeniami i wybrali Menedżera Roku.
Po zapoznaniu się z wynikami rankingu goście Kuriera Porannego w gorącej dyskucji podzielili się swoimi wrażeniami i wybrali Menedżera Roku. M. Franczak
W rankingu Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw decydują twarde wskaźniki finansowe. Ale jak zawsze były też emocje, zwłaszcza przy wyborze Menedżera Roku.

Obrady Kapituły stały się też pretekstem do dyskusji o strategii rozwoju podlaskiej gospodarki.

W skład obradującego wczoraj gremium weszli:

Witold Karczewski, przedsiębiorca i prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku, Lech Pilecki, przedsiębiorca i prezes Podlaskiego Klubu Biznesu, Tomasz Buczek, dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju UM Białystok, Joanna Gaweł, rzecznik prasowy wojewody podlaskiego, Wojciech Winogrodzki, przedsiębiorca i prezes Podlaskiego Związku Pracodawców, Andrzej Parafiniuk, prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego, Adam Walicki, prezes Resursy Podlaskiej, dr Anatoliusz Kopczuk, ekonomista z Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku, Józef Modzelewski, dyrektor białostockiego oddziału NBP, Edward Kosakowski, biegły rewident, doradca podatkowy, prezes Kancelarii Księgowo-Audytorskiej Buchalteria w Białymstoku, Piotr Pawluczenia, naczelnik Podlaskiego Urzędu Skarbowego, Urszula Arter w imieniu marszałka województwa podlaskiego, Krzysztof Żukowski, kanclerz Loży BCC w Białymstoku, prof. zw. Henryk Wnorowski, dziekan wydziału ekonomii i zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku oraz Wojciech Jarmołowicz, pomysłodawca Złotej Setki, dziennikarz Mediów Regionalnych, wydawcy m.in. "Kuriera Porannego".

Z podsumowania tegorocznych przychodów liderów podlaskiej gospodarki wynikło, że w 2011 roku były one łącznie o 4 miliardy wyższe niż przed rokiem. Nie zmieniło się natomiast w sposób wyraźny zatrudnienie – wynosi blisko 30 tysięcy osób, podobnie jak przed rokiem.
Na podstawie sześciu wskaźników finansowych dobranych przez ekspertów z grona owych stu firm wybrana została także Firma Roku. Czyli taka, która wykazała się rok do roku szczególną efektywnością działań rynkowych. Wybór ten zwrócił uwagę zebranych na strukturę podlaskiej gospodarki.
- Jeżeli odejmiemy wielkość sprzedaży trzech największych firm Podasia od całej sprzedaży w województwie, to nasza produkcja przemysłowa przestanie istnieć. Bo one produkują jej jedna trzecią! – zwrócił na przykład uwagę Andrzej Parafiniuk, prezes PFRR. – Jeżeli nie będziemy pokazywali małych i średnich firm, o kilkudziesięciu milionach obrotu, to nie będzie dobrze. Bo taki właśnie jest podlaski biznes. Musimy ich pokazywać, bo potrafią się rozwijać dynamicznie i to mimo trudnych warunków.

Kapituła wybrała także Menedżera Roku w głosowaniu tajnym z listy wytypowanej przez organizacje biznesowe.
Wyniki całego rankingu przedstawimy 11 października na gali Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw w Sali Kameralnej nowo otwartej Opery i Filharmonii Podlaskiej.
Podamy też wtedy, kto został zwycięzcą sms-owego  plebiscytu o tytuł Pracownika Roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny