Nowy Punkt Pisania Wniosków do Programu "Czyste Powietrze" w Białymstoku

Materiał informacyjny CIEPŁY DOM
W Białymstoku, przy ulicy Św. Rocha 3, obok Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, otworzył się nowy punkt pisania wniosków do programu "Czyste Powietrze" o nazwie "Górzny".

Program "Czyste Powietrze" jest ogólnopolskim przedsięwzięciem mającym na celu poprawę jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez dofinansowanie przedsięwzięć związanych z wymianą źródeł ciepła oraz termomodernizacją budynków jednorodzinnych. Program ten oferuje wsparcie finansowe dla właścicieli domów, którzy zdecydują się na wymianę starych, nieekologicznych źródeł ciepła na nowoczesne, bardziej efektywne systemy grzewcze oraz na przeprowadzenie prac związanych z ociepleniem budynków. Dzięki temu, mieszkańcy mogą znacznie obniżyć koszty ogrzewania swoich domów oraz przyczynić się do poprawy jakości powietrza w swoim otoczeniu.

W nowym punkcie "Górzny" można uzyskać nie tylko pomoc w wypełnianiu wniosków do programu, ale również praktyczne informacje na temat poszczególnych etapów termomodernizacji oraz wymiany przestarzałych systemów grzewczych na nowoczesne, ekologiczne rozwiązania. To nie wszystko – kluczową informacją jest fakt, że punkt oferuje kompleksową obsługę w procesie prefinansowania.

Prefinansowanie w ramach programu "Czyste Powietrze" oznacza możliwość otrzymania zaliczki na realizację inwestycji jeszcze przed rozpoczęciem prac. Dzięki temu beneficjenci nie muszą dysponować pełną kwotą własnych środków na pokrycie kosztów inwestycji, co daje realną pomoc i możliwość skorzystania z programu nawet tym, którzy dysponują ograniczonymi zasobami finansowymi. Prefinansowanie jest szczególnie ważne dla najuboższych mieszkańców naszego województwa, którzy dzięki temu mogą ocieplić swoje domy i poprawić jakość życia.

Nowo otwarty punkt "Górzny" to miejsce, które łączy w sobie wsparcie merytoryczne oraz praktyczne, oferując mieszkańcom województwa podlaskiego możliwość skorzystania z programu "Czyste Powietrze" w sposób kompleksowy i bezstresowy. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia punktu i skorzystania z profesjonalnej pomocy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny